Har qanday elektron murojat virtual qabulxona orqali amalga oshirishigiz mumkin

Davlat ramzlari

O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Davlat stipendiyasi va Davlat stipendiyalariga nomzodlar aniqlandi.

Kiritdi: Admin | O'zgartirigan sana : 19 Июль 2017

URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI KENGASHINING

KENGAYTIRILGAN 11 MAJLIS BAYONNOMASIDAN

KO'CHIRMA

2017 yil 3 iyul Qatnashdilar: Kengashning 62

Urganch shahri a'zosidan 54 a'zo.

Kengash raisi: B.I.Abdullaev

Kengash kotibi: U.A.SHeripov

KUN TARTIBI:

7. Har-xil masalalar

7.4. O'zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyasi va Davlat stipendiyalariga bakalavriat yo'nalishlari va magistratura mutaxassisliklari bo'yicha nomzodlar ko'rsatish haqida.

Eshitildi: Kun tartibidagi ushbu masala yuzasidan so'zga chiqqan universitet ilmiy ishlar bo'yicha prorektori I.I.Abdullaev axborot berdi. U o'z axborotida Prezident stipendiyasi nomzodligiga bakalavriat yo'nalishlari bo'yicha 1 nafar talabalarning va magistratura mutaxassisliklari bo'yicha 2 nafar magistrantlar, Davlat stipendiyalarining nomzodligiga 9 nafar talaba nomzodi ko'yilganligini ma'lum qildi. Jumladan, Islom Karimov stipendiyasiga: Ismailov Adhambek Bahramovich, Jabbarov Nurbek Atanazarovich; Ulug'bek stipendiyasiga: Avezov Navro'z SHonazar o'g'li, Xasanov Temur Gafurjanovich; Beruniy stipendiyasiga: Ruzmetov Xo'jabek Nodirbek o'g'li, Samandarov Abrorbek Islomboevich; Navoiy stipendiyasiga: Qalandarova Fazilat Ulug'bek qizi, Saurov Ravshonbek Ruslanbek o'g'li, Polvanova Nafisa Muxitdinovna nomzodlari ko'rsatilganini va universitetda ushbu masala bo'yicha maxsus tanlov o'tkazilganligini aytib o'tdi.

Ushbu masala Kengash a'zolari tomonidan muhokama qilinib

QAROR QILINDI:

I. O'zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyasiga va Davlat stipendiyalariga tavsiya qilingan quyidagi talabalarning nomzodlari ko'pchilik kengash a'zolarining qo'llab quvvatlashi bilan ma'qullanganligi qayd qilinsin va O'zbekiston Respublikasi Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi muhokamasiga taqdim qilinsin:

1. O'zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyasiga:

Magistratura bosqichi

1.1. Bekchanova Muniraxon Xudoybergan qizi - Tabiiy fakulteti 5 A 140101 - "Biologiya (fan yo'nalishi bo'yicha) mutaxassisligi 2-kurs talabasi - "Tabiiy fanlar" yo'nalishi.

1.2. Egamberganova Matluba Jobborgonovna - Tarix fakulteti 5 A 120302 - "Tarix (yo'nalishlar va mamlakatlar bo'yicha)" mutaxassisligi 2-kurs talabasi - "Ijtimoiy-gumanitar va ijtimoiy fanlar" yo'nalishi.

2. O'zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyasiga:

Bakalavriat yo'nalishi

2.1. Abdikarimova Zuxra Baxramovna - Turizm va iqtisodiyot fakulteti 5111000 - "Kasb ta'limi: buxgalteriya xisobi va audit" ta'lim yo'nalishi 4-kurs talabasi - "Pedagogika" yo'nalishi.

3. O'zbekiston Respublikasi Davlat stipendiyasiga:

3.1. Avezov Navro'z SHonazar o'g'li - Tabiiy fanlar fakulteti 5311500 - "Geodeziya, kartografiya va qadastr (tarmoqlar bo'yicha)" ta'lim yo'nalishi 3-kurs - Ulug'bek stipendiyasiga.

3.2. Xasanov Temur Gafurjanovich - Fizika-matematika fakulteti 5140300 - "Mexanika" ta'lim yo'nalishi 3-kurs - Ulug'bek stipendiyasiga.

3.3. Qalandarova Fazilat Ulug'bek qizi - Turizm va iqtisodiyot fakulteti 5230100 - "Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo'yicha)" ta'lim yo'nalishi 4-kurs - Navoiy stipendiyasiga.

3.4. Ismailov Adhambek Bahramovich - Turizm va iqtisodiyot fakulteti 5610300 - "Turizm (faoliyat turlari bo'yicha)" ta'lim yo'nalishi 3-kurs - Islom Karimov stipendiyasiga.

3.5. Jabbarov Nurbek Atanazarovich - Turizm va iqtisodiyot fakulteti 5610200 - "Mexmonxona ho'jaligini tashkil etish va boshqarish" ta'lim yo'nalishi 3-kurs - Islom Karimov stipendiyasiga.

3.6. Saurov Ravshonbek Ruslanbek o'g'li - Tarix fakulteti 5111600 - "Milliya g'oya, ma'naviyat asoslari va huquq ta'limi" ta'lim yo'nalishi 3-kurs - Navoiy stipendiyasiga.

3.7. Polvanova Nafisa Muxitdinovna - Filologiya fakulteti "Filologiya va tillarni o'qitish (ingliz tili)" ta'lim yo'nalishi 4 kurs - Navoiy stipendiyasiga.

3.8. Ruzmetov Xo'jabek Nodirbek o'g'li - Texnika fakulteti 5310500 - "Avtomobilsozlik va tarktorsozlik" ta'lim yo'nalishi 3 kurs - Beruniy stipendiyasiga.

3.9. Samandarov Abrorbek Islomboevich - Kimyo-texnika fakulteti 5321000 - "Oziq-ovqat texnologiyasi (mahsulotlar turlari bo'yicha)" ta'lim yo'nalishi 4 kurs - Beruniy stipendiyasiga.

UrDU ilmiy kotibi: U.SHerip

Al-Xorazmiy nomli Urganch davlat universitetida O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Davlat stipendiyalari hamda nomli Davlat stipendiyalariga nomzodlarni saralash jarayonining birinchi bosqichini o'tkazish yuzasidan qilingan ishlar haqida

HISOBOT

O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2008 yil 13 oktyabrdagi "O'zbekiston iqtidorli yoshlarini taqdirlash va moddiy rag'batlantirish to'g'risida"gi 226-sonli qarori bilan tasdiqlangan "Talabalar uchun O'zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyalari va ularni tayinlash tartibi to'g'risida Nizom" va "Davlat stipendiyalari va ularni tayinlash tartibi to'g'risida Nizom"larning ijrosini ta'minlash xamda "O'zbekiston Respublikasi Davlat stipendiyalariga nomzodlarni tayyorlash to'g'risida"gi Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligining 2017 yil 8 iyundagi № 381 - sonli buyrug'iga asosan nomzodlarni saralashning birinchi bosqichini amalga oshirish maqsadida universitet rektorining 2017 yil 19 iyundagi № 95-IB &3 - sonli buyrug'i chiqarildi va buyruq asosida maxsus komissiya tashkil etilib 1-bosqich o'tkazilishi tartib-qoidalari tasdiqlandi. Nomzodlarni saralash tanlovini o'tkazish bo'yicha maxsus komissiyasining ish tartibi ishlab chiqildi. 2017 yil 19-28 iyun kunlari belgilangan tartibda O'zbekiston tarixi, Informatika va AT, CHet tili fanlaridan test sinovlar, suhbatlar o'tkazildi. Bunda talabalarning bilim darajasi, odob axloqi, insoniy fazilatlari va ijtimoiy faolligi ham inobatga olindi. Nomzodlarning ilmiy izlanish ishlari o'rganildi va ilmiy maqolalari tahlili qilindi. Tanlov yakunlari universitet Ilmiy kengashida ko'rib chiqildi. Birinchi bosqich yakunlariga ko'ra universitetning quyidagi talabalari O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Davlat stipendiyalari hamda O'zbekiston Respublikasi nomli davlat stipendiyalariga nomzod sifatida tavsiya etildi:

1. O'zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyasiga:

Magistratura bosqichi

3.10. Bekchanova Muniraxon Xudoybergan qizi - Tabiiy fakulteti 5 A 140101 - "Biologiya (fan yo'nalishi bo'yicha) mutaxassisligi 2-kurs talabasi - "Tabiiy fanlar" yo'nalishi.

3.11. Egamberganova Matluba Jobborgonovna - Tarix fakulteti 5 A 120302 - "Tarix (yo'nalishlar va mamlakatlar bo'yicha)" mutaxassisligi 2-kurs talabasi - "Ijtimoiy-gumanitar va ijtimoiy fanlar" yo'nalishi.

4. O'zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyasiga:

Bakalavriat yo'nalishi

4.1.Abdikarimova Zuxra Baxramovna - Turizm va iqtisodiyot fakulteti 5111000 - "Kasb ta'limi: buxgalteriya xisobi va audit" ta'lim yo'nalishi 4-kurs talabasi - "Pedagogika" yo'nalishi.

5. O'zbekiston Respublikasi Davlat stipendiyasiga:

5.1.Avezov Navro'z SHonazar o'g'li - Tabiiy fanlar fakulteti 5311500 - "Geodeziya, kartografiya va qadastr (tarmoqlar bo'yicha)" ta'lim yo'nalishi 3-kurs - Ulug'bek stipendiyasiga.

5.2.Xasanov Temur Gafurjanovich - Fizika-matematika fakulteti 5140300 - "Mexanika" ta'lim yo'nalishi 3-kurs - Ulug'bek stipendiyasiga.

5.3.Qalandarova Fazilat Ulug'bek qizi - Turizm va iqtisodiyot fakulteti 5230100 - "Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo'yicha)" ta'lim yo'nalishi 4-kurs - Navoiy stipendiyasiga.

5.4.Ismailov Adhambek Bahramovich - Turizm va iqtisodiyot fakulteti 5610300 - "Turizm (faoliyat turlari bo'yicha)" ta'lim yo'nalishi 3-kurs - Islom Karimov stipendiyasiga.

5.5.Jabbarov Nurbek Atanazarovich - Turizm va iqtisodiyot fakulteti 5610200 - "Mexmonxona ho'jaligini tashkil etish va boshqarish" ta'lim yo'nalishi 3-kurs - Islom Karimov stipendiyasiga.

5.6.Saurov Ravshonbek Ruslanbek o'g'li - Tarix fakulteti 5111600 - "Milliya g'oya, ma'naviyat asoslari va huquq ta'limi" ta'lim yo'nalishi 3-kurs - Navoiy stipendiyasiga.

5.7.Polvanova Nafisa Muxitdinovna - Filologiya fakulteti "Filologiya va tillarni o'qitish (ingliz tili)" ta'lim yo'nalishi 4 kurs - Navoiy stipendiyasiga.

5.8.Ruzmetov Xo'jabek Nodirbek o'g'li - Texnika fakulteti 5310500 - "Avtomobilsozlik va tarktorsozlik" ta'lim yo'nalishi 3 kurs - Beruniy stipendiyasiga.

5.9.Samandarov Abrorbek Islomboevich - Kimyo-texnika fakulteti 5321000 - "Oziq-ovqat texnologiyasi (mahsulotlar turlari bo'yicha)" ta'lim yo'nalishi 4 kurs - Beruniy stipendiyasiga.

Ilmiy ishlar bo'yicha prorektor: I.ABDULLAEV