ФУТБОЛ ИХЛОСМАНДЛАРИ УЧУН - ЕВРО-2016 ТАҚВИМИ

Kiritdi: Admin | O'zgartirigan sana : 7 Iyun 2016 y Manba:mcs.uz

Яна бир неча кундан сўнг Франция давлатининг яшил майдонларида "Евро - 2016" ўйинлари бошланади. 2016 йилнинг 10 июнидан 9 июлигача мамлакатнинг 12 та шаҳрида бўлиб ўтадиган учрашувларда Европанинг 24 та терма жамоаси ғолиблик учун баҳс юритади. Табиийки, кўҳна қитъанинг энг нуфузли мусобақасига ўзбекистонлик футбол ишқибозлари томонидан ҳам қизиқиш катта. Шу жиҳатдан, мазкур чемпионат учрашувлари тақвимини эътиборингизга ҳавола этамиз.

(Ўйинларнинг бошланиши Тошкент вақти билан кўрсатилган)

Гуруҳ босқичи ўйинлари:

11 июнь, 00:00. (Сен-Дени): Франция - Руминия - "A" гуруҳи.

11 июнь, 18:00. (Ланс): Албания - Швейцария - "A" гуруҳи.

11 июнь, 21:00. (Бордо): Уэльс - Словакия - "В" гуруҳи.

11 июнь, 00:00. (Марсель): Англия - Россия - "В" гуруҳи.

12 июнь, 18:00. (Париж): Туркия - Хорватия - "D" гуруҳи.

12 июнь, 21:00. (Ницца): Польша - Шимолий Ирландия - "С" гуруҳи.

12 июнь, 00:00. (Лилль): Германия - Украина - "С" гуруҳи.

13 июнь, 18:00. (Тулуза): Испания - Чехия - "D" гуруҳи.

13 июнь, 21:00. (Сен-Дени): Ирландия - Швеция - "Е" гуруҳи.

13 июнь, 00:00. (Лион): Бельгия - Италия - "Е" гуруҳи.

14 июнь, 21:00. (Бордо): Австрия - Венгрия - "F" гуруҳи.

14 июнь, 20:00. (Сент-Этьен): Португалия - Исландия - "F" гуруҳи.

15 июнь, 18:00. (Лилль): Россия - Словакия - "В" гуруҳи.

15 июнь, 21:00. (Париж): Руминия - Швейцария - "A" гуруҳи.

15 июнь, 00:00. (Марсель): Франция - Албания - "A" гуруҳи.

16 июнь, 18:00. (Ланс): Англия - Уэльс - "В" гуруҳи.

16 июнь, 21:00. (Лион): Украина - Шимолий Ирландия - "С" гуруҳи.

16 июнь, 00:00. (Сен-Дени): Германия - Польша - "С" гуруҳи.

17 июнь, 18:00. (Тулуза): Италия - Швеция - "Е" гуруҳи.

17 июнь, 21:00. (Сент-Этьен): Чехия - Хорватия - "D" гуруҳи.

17 июнь, 00:00. (Ницца): Испания - Туркия - "D" гуруҳи.

18 июнь, 18:00. (Бордо): Бельгия - Ирландия - "Е" гуруҳи.

18 июнь, 21:00. (Марсель): Исландия - Венгрия - "F" гуруҳи.

18 июнь, 00:00. (Париж): Португалия - Австрия - "F" гуруҳи.

19 июнь, 00:00. (Лилль): Швейцария - Франция - "A" гуруҳи.

19 июнь, 00:00. (Лион): Руминия - Албания - "A" гуруҳи.

20 июнь, 00:00. (Сент-Этьен): Словакия - Англия - "В" гуруҳи.

20 июнь, 00:00. (Тулуза): Россия - Уэльс - "В" гуруҳи.

21 июнь, 21:00. (Париж): Шимолий Ирландия - Германия - "С" гуруҳи.

21 июнь, 21:00. (Марсель): Украина - Польша - "С" гуруҳи.

21 июнь, 00:00. (Бордо): Хорватия - Испания - "D" гуруҳи.

21 июнь, 00:00. (Ланс): Чехия - Туркия - "D" гуруҳи.

22 июнь, 21:00. (Лион): Венгрия - Португалия - "F" гуруҳи.

22 июнь, 21:00. (Сен-Дени): Исландия - Австрия - "F" гуруҳи.

22 июнь, 00:00. (Ницца): Швеция - Бельгия - "Е" гуруҳи.

22 июнь, 00:00. (Лилль): Италия - Ирландия - "Е" гуруҳи.

Плей - офф

1/8 финал

25 июнь, 18:00. (Сент-Этьен): "A" гуруҳидаги 2-ўрин эгаси - "C" гуруҳдаги 2-ўрин эгаси - 1-ўйин.

25 июнь, 21:00. (Париж): "B" гуруҳдаги 1-ўрин эгаси - "A", "C", "D" гуруҳларидаги энг яхши 3-ўрин эгаси - 2-ўйин.

25 июнь, 00:00. (Ланс): "D" гуруҳидаги 1-ўрин эгаси - "B", "E", "F" гуруҳларидаги энг яхши 3-ўрин эгаси - 3-ўйин.

26 июнь, 18:00. (Лион): "A" гуруҳдаги 1-ўрин эгаси - "C", "D", "E" гуруҳларидаги энг яхши 3-ўрин эгаси - 4-ўйин.

26 июнь, 21:00. (Лилль): "C" гуруҳдаги 1-ўрин эгаси - "A", "B", "F" гуруҳларидаги энг яхши 3-ўрин эгаси - 5-ўйин.

26 июнь, 00:00. (Тулуза): "F" гуруҳдаги 1-ўрин эгаси - "E" гуруҳдаги 2-ўрин эгаси - 6-ўйин.

27 июнь, 21:00. (Сен-Дени): "E" гуруҳдаги 1-ўрин эгаси - "D" гуруҳдаги 2-ўрин эгаси - 7-ўйин.

27 июнь, 00:00. (Ницца): "B" гуруҳдаги 2-ўрин эгаси - "F" гуруҳдаги 2-ўрин эгаси - 7-ўйин.

1/4 финал

30 июнь, 20:00. (Марсель): 1-ўйин ғолиби - 3-ўйин ғолиби - 1 ярим финал иштирокчиси.

1 июль, 00:00. (Лилль): 2-ўйин ғолиби - 6-ўйин ғолиби - 2 ярим финал иштирокчиси.

2 июль, 00:00. (Бордо): 5-ўйин ғолиби - 7-ўйин ғолиби - 3 ярим финал иштирокчиси.

3 июль, 00:00. (Сен-Дени): 4-ўйин ғолиби - 8-ўйин ғолиби - 4 ярим финал иштирокчиси.

1/2 финал

6 июль, 00:00. (Лион).

1 ярим финал иштирокчиси - 2 ярим финал иштирокчиси - 1 финал иштирокчиси.

7 июль, 00:00. (Марсель).

3 ярим финал иштирокчиси - 4 ярим финал иштирокчиси - 2 финал иштирокчиси.

Финал

11 июль, 00:00 . (Сен-Дени).

1 финал иштирокчиси - 2 финал иштирокчиси.