Har qanday elektron murojatni virtual qabulxona orqali amalga oshirishingiz mumkin

Davlat ramzlari

Messenger

Эртанги кун бизники, марра бизники

Kiritdi: Administrator | O'zgartirigan sana : 29 Iyun 2016


Ўзбекистон Республикасининг “Таълим тўғрисида”ги қонуни ва Кадрлар тайёрлаш миллий дастури ҳамда республикада амалга оширилаётган бунёдкорлик ишларига ёшларни кенг жалб этиш, уларнинг иқтидори, илмий салоҳияти ва истеъдодидан унумли фойдаланиш, замонавий техника ва технологияларга бўлган қизиқишларини ошириш ҳамда қўллаб қувватлаш, уларда ижодий тафаккур ва яратувчанлик қобилиятларини янада ривожлантириш мақсадида олий таълим муассасалари талабалари ўртасида “Эртанги кун бизники, марра бизники” шиори остида ташкил этилган илмий маърузалар танловининг Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм ва Бухоро вилоятлари ҳудудий босқичи Урганч давлат университетида бўлиб ўтди. Танловда Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм ва Бухоро вилоятлари 11 Олий таълим муассасаларидан 75 талаба ўз маъруза ва тақдимотлари билан фаол иштирок этишди. Танловнинг республика босқичи йўлланмасини қуйидаги талабалар қўлга киритишди:
1. Ишлаб чиқариш-техник соҳа бўйича: 1 ўрин - Матлатипов Санъат УрДУ “Амалий математика ва информатика” таълим йўналиши талабаси 3 босқич талабаси;
2 ўрин - Нарзуллаев Файзулло БухМТИ “Нефтьгазкимёсаноати технологияси” таълим йўналиши 3 босқич талабаси;
3 ўрин - Ахтамов Муродбек ТИМИ Бухоро филиали “Технологик жараёнларни автоматлаштириш ва ишлаб чиқаришни бошқариш” йўналиши 1 босқич талабаси;
2. Хизмат кўрсатиш соҳаси бўйича:
1 ўрин - Исмаилов Адҳам УрДУ 101-“Туризм” гуруҳи талабаси;
2 ўрин - Расулова Дилбар БухДУ 3-курс “Меҳмонхона хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” гуруҳи талабаси;
3 ўрин – Қоразбеков Фарид ҚҚДУ 4-курс “Экология” таълим йўналиши талабаси;
3. Қишлоқ ва сув хўжалиги соҳаси бўйича:
1 ўрин – Фазлиев Жамоладдин ТИМИ Бухоро филиали “Гидромелиорация” мутахасислиги 2 босқич магистранти;
2 ўрин – Якубова Назокат УрДУ “Тупроқшунослик” таълим йўналиши 4 босқич талабаси;
3 ўрин – Торениязов Телеумурат ТДАУ
Нукус филиали “Ўсимликларни ҳимоя қилиш ва карантин” йўналиши 2 босқич талабаси;
4. Соғлиқни сақлаш ва ижтимоий таъминот соҳаси бўйича:
1 ўрин – Тешаев Улуғбек Бухоро тиббиёт институти 406-гуруҳ даволаш факультети талабаси;
2 ўрин – Жўраев Баҳодир ТДСИ Бухоро филиали 423-гуруҳ стоматология факультети талабаси;
3 ўрин – Қаюмов Лазиз Бухоро тиббиёт
институти 406 даволаш факультети талабаси;
5. Ижтимоий соҳа, иқтисод ва ҳуқуқ бўйича:
1 ўрин – Абдукаримова Зуҳра УрДУ 201-“Касб таълими (БҲА)” гуруҳи талабаси;
2 ўрин- Абдуллаев Жавохир БМТИ 14-14 МХДТ гуруҳи талабаси;
3 ўрин – Сейдабдуллаев Бахтияр ҚҚДУ
4-курс “Иқтисодиёт” таълим йўналиши талабаси;
6. Гуманитар соҳа бўйича:
1 ўрин – Жумабоев Бехзод УрДУ 401-физика таълим йўналиши талабаси;
2 ўрин – Ибрагимов Самандар БухДУ
Амалий математика ва информатика таълим йўналишининг 4-босқич талабаси;
3 ўрин – Гулманова Қундуз НукДПИ Ўзбек тили ва адабиёти таълим йўналиши 2в курс талабаси

Гуманитар

1.Жумабоев Бегзод
2 Ибрагимов Самандар
3 Гулманова Қундуз

Ижтимоий

1 Абдикаримова Зухра
2 Абдуллаев Жавохир
3 Сейдабдуллаев Бахтияр

Соғлиқни сақлаш

1 Тешаев Улуғбек
2 Жўраев Баходир
3 Қаюмов Лазиз

Қишлоқ хўжалик

1 Фазлиев Жамоладдин
2 Яқубова Назокат
3 Торениязов Телеумурат

Хизматлар соҳаси

1 Исмаилов Адхам
2 Расулова Дилбар
3 Коразбеков Фарид

Эртанги кун бизники, марра бизники