Chet ellik talabalar o'rtasida she'rxonlik ko'rik-tanlovi oʻtkazildi
Bugun, 8-noyabr kuni Astraxon davlat universiteti va Urganch davlat universiteti o'rtasidagi Rus tili taʼlim yoʻnalishida qo'shma taʼlim dasturida taʼlim olayotgan talabalar uchun "She'riyat shohsupasi" ko'rik-tanlovi o'tkazildi.
Ko'rik-tanlov Urganch davlat universitetida rus-o'zbek madaniy markazi  ochilishi munosabati  bilan Astraxan davlat universiteti tashabbusi bilan tashkil etildi. Unda Filologiya fakultetining 191-AGU guruhi talabalari faol qatnashdilar.
Yakuniy natijalarga koʻra, tanlovning mutloq g'olibasi 191-AGU guruhi talabasi Rahmonova Nazokat deb e'lon qilindi.
Tadbir yakunida “Rus tili va adabiyoti” kafedrasi o'qituvchisi J.Raximov so'zga chiqib, ushbu tadbirni tashkil qilgani uchu Astraxan davlat universiteti jamoasiga minnatdorchilik bildirdi.

Состоялся поэтический конкурс среди иностранных студентов
Сегодня, 8 ноября, состоялся конкурс «Триумф поэзии» для студентов, обучающихся по совместной образовательной программе русского языка между Астраханским государственным университетом и Ургенчским государственным университетом.
Конкурс организован по инициативе Астраханского государственного университета в связи с открытием Российско-узбекского культурного центра в Ургенчском государственном университете. Активное участие в нем приняли студенты группы 191-АГУ Филологического факультета.
По итоговым результатам абсолютной победительницей конкурса признана студентка 191-й группы АГУ Рахмонова Назокат.
В завершение мероприятия выступил преподаватель кафедры «Русский язык и литература» Ж. Рахимов, который поблагодарил коллектив Астраханского государственного университета за организацию данного мероприятия.