Chet ellik talabalar o'rtasida she'rxonlik ko'rik-tanlovi oʻtkazildi
Bugun, 8-noyabr kuni Astraxon davlat universiteti va Urganch davlat universiteti o'rtasidagi Rus tili taʼlim yoʻnalishida qo'shma taʼlim dasturida taʼlim olayotgan talabalar uchun "She'riyat shohsupasi" ko'rik-tanlovi o'tkazildi.
Ko'rik-tanlov Urganch davlat universitetida rus-o'zbek madaniy markazi  ochilishi munosabati  bilan Astraxan davlat universiteti tashabbusi bilan tashkil etildi. Unda Filologiya fakultetining 191-AGU guruhi talabalari faol qatnashdilar.
Yakuniy natijalarga koʻra, tanlovning mutloq g'olibasi 191-AGU guruhi talabasi Rahmonova Nazokat deb e'lon qilindi.
Tadbir yakunida “Rus tili va adabiyoti” kafedrasi o'qituvchisi J.Raximov so'zga chiqib, ushbu tadbirni tashkil qilgani uchu Astraxan davlat universiteti jamoasiga minnatdorchilik bildirdi.

Today, on November 8, the "Triumph of Poetry " contest was held for students studying in the joint educational program of the Russian language between Astrakhan State University and Urganch State University.
The contest was organized at the initiative of Astrakhan State University in connection with the opening of the Russian-Uzbek cultural center at Urganch State University. Students of the 191-AGU group of the Faculty of Philology actively participated in it.
According to the final results, Rahmonova Nazokat, a student of the 191st AGU group, was declared the absolute winner of the competition.
At the end of the event, the teacher of the "Russian language and literature" department J. Rakhimov spoke and thanked the team of Astrakhan State University for organizing this event.