“Ichki ishlar xodimlari va tyutorlar” uchrashuvi
Joriy yil 19-noyabr kuni Urganch davlat universitetida faoliyat olib borayotgan tyutorlar ishtirokida tashkil etilishi lozim bo‘lgan ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar rejasiga muvofiq “Ichki ishlar xodimlari va tyutorlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Urganch shahar 1-son IIB  boshlig‘i, podpolkovnik Sh.Xasanov,  "Ma’rifat" mahallasi  MFY raisi A.Xadjiyev, shuningdek, UrDU Birinchi prorektori S.Davletov hamda universitetning barcha tyutorlari ishtirok etdilar.
Tadbir avvalida Birinchi prorektori S.Davletov kirish so‘zi bilan ochib berib, tyutorlar faoliyati yuzasidan ma‘ruza qildi.  Shundan so‘ng, Urganch shahar 1-son IIB  boshlig‘i, podpolkovnik Sh.Xasanov so‘zga chiqib, Urganch shaharida yoshlar orasida uchrayotgan turli jinoyatlar, ularni bartaraf qilish bo‘yicha IIB tomonidan olib borilayotgan ishlar haqida to‘xtaldi.  Talaba-yoshlar orasida sodir etilishi mumkin boʻlgan turli jinoyatlarni oldini olish boʻyicha hamkorlikda ishlash borasidagi takliflarini bildirdi.
Uchrashuvda tyutorlari savollar bilan mutojaat qilib, soha mutaxassislari tomonidan javoblar olishdi.

Встреча «Офицеры внутренних дел и тьюторов»
19 ноября текущего года в соответствии с планом проведения духовно-просветительских мероприятий с участием тьюторов, работающих в Ургенчском государственном университете, состоялось собрание «Офицеров внутренних дел и воспитателей».
На совещании присутствовали начальник УВД №1 города Ургенча, подполковник Ш. Хасанов, председатель микрорайона «Маърифат» А. Хаджиев, а также первый проректор УрГУ С. Давлетов и все преподаватели университета.
В начале мероприятия первый проректор С. Давлетов выступил со вступительной речью и рассказал о работе тьюторов. После этого начальник Ургенчского ОВД №1 подполковник Ш. Хасанов рассказал о различных преступлениях среди молодежи в городе Ургенче, и работе, проводимой УВД по их устранению. Он высказал свои предложения по совместной работе по предотвращению различных преступлений, которые могут совершаться среди студентов.