“Ichki ishlar xodimlari va tyutorlar” uchrashuvi
Joriy yil 19-noyabr kuni Urganch davlat universitetida faoliyat olib borayotgan tyutorlar ishtirokida tashkil etilishi lozim bo‘lgan ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar rejasiga muvofiq “Ichki ishlar xodimlari va tyutorlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Urganch shahar 1-son IIB  boshlig‘i, podpolkovnik Sh.Xasanov,  "Ma’rifat" mahallasi  MFY raisi A.Xadjiyev, shuningdek, UrDU Birinchi prorektori S.Davletov hamda universitetning barcha tyutorlari ishtirok etdilar.
Tadbir avvalida Birinchi prorektori S.Davletov kirish so‘zi bilan ochib berib, tyutorlar faoliyati yuzasidan ma‘ruza qildi.  Shundan so‘ng, Urganch shahar 1-son IIB  boshlig‘i, podpolkovnik Sh.Xasanov so‘zga chiqib, Urganch shaharida yoshlar orasida uchrayotgan turli jinoyatlar, ularni bartaraf qilish bo‘yicha IIB tomonidan olib borilayotgan ishlar haqida to‘xtaldi.  Talaba-yoshlar orasida sodir etilishi mumkin boʻlgan turli jinoyatlarni oldini olish boʻyicha hamkorlikda ishlash borasidagi takliflarini bildirdi.
Uchrashuvda tyutorlari savollar bilan mutojaat qilib, soha mutaxassislari tomonidan javoblar olishdi.

"Internal affairs officers and tutors" meeting
On November 19 of this year, a meeting of "Internal Affairs Officers and Tutors" was held in accordance with the plan of spiritual and educational events to be organized with the participation of tutors working at Urganch State University.
The meeting was attended by the head of the Department of Internal Affairs No.1 of Urganch city, lieutenant colonel Sh. Khasanov, the chairman of "Marifat" neighborhood A. Khadjiyev, as well as the first vice-rector of UrSU S. Davletov and all tutors of the university.
At the beginning of the event, First vice-rector S. Davletov gave an introduction and gave a speech on the work of tutors. After that, the head of the Urganch Department of Internal Affairs No.1, Lt. Col. Sh. Khasanov, spoke about various crimes among young people in the city of Urganch, and the work carried out by the Department of Internal Affairs to eliminate them. He expressed his proposals for working together to prevent various crimes that may be committed among students.