Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchilari Koreya granti g‘olibi bo‘ldi.
Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi jamoasi kafedra mudiri Ermetova J.I. boshchiligida Koreya tadqiqotlari uchun Seed dasturi grant dasturi g‘olibi bo‘ldi. Loyihaning maqsadi quyidagicha:
Urganch davlat universiteti bakalavriat talabalari uchun “Koreyashunoslik va koreys tilini o‘qitish” bakalavriat dasturini yaratish;
ixtisoslashtirilgan kurslarda aralash ta’lim texnologiyasini joriy etish;
koreyashunoslik bo‘yicha yangi ma’ruzalar va seminarlarni joriy etish, o‘quv rejasi va dasturini yaratish;
maxsus ma’lumotli bitiruvchilarni o‘rta va oliy o‘quv yurtlariga ishga joylashtirishga ko‘maklashish;
yoshlarning Koreya tarixi, an’ana va urf-odatlari, madaniyati va koreys xalqining zamonaviy turmush tarziga qiziqishini oshirish.

The English language and literature department staff became the winner of a Korean grant.
Teachers of the English language and literature department under the leadership of the head of the department Ermetova J.I. became the winners of the grant Seed Program for Korean Studies. The purpose of the project is:
to create undergraduate program on “Korean Studies and Korean Language Education” for bachelor students at Urgench State University;
to implement blended learning technologies on specialized courses;
to implement new lectures and seminars on Korean studies and create curriculum and syllabus;
to impact on employibility of graduates with specialized diploma for secondary and higher educational Institutions;
to raise interest of youth to Korean history, traditional and customs, culture and modern lifestyle of Korean people.