Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchilari Koreya granti g‘olibi bo‘ldi.
Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi jamoasi kafedra mudiri Ermetova J.I. boshchiligida Koreya tadqiqotlari uchun Seed dasturi grant dasturi g‘olibi bo‘ldi. Loyihaning maqsadi quyidagicha:
Urganch davlat universiteti bakalavriat talabalari uchun “Koreyashunoslik va koreys tilini o‘qitish” bakalavriat dasturini yaratish;
ixtisoslashtirilgan kurslarda aralash ta’lim texnologiyasini joriy etish;
koreyashunoslik bo‘yicha yangi ma’ruzalar va seminarlarni joriy etish, o‘quv rejasi va dasturini yaratish;
maxsus ma’lumotli bitiruvchilarni o‘rta va oliy o‘quv yurtlariga ishga joylashtirishga ko‘maklashish;
yoshlarning Koreya tarixi, an’ana va urf-odatlari, madaniyati va koreys xalqining zamonaviy turmush tarziga qiziqishini oshirish.

Преподаватели кафедры английский язык и литература стали победителями корейского гранта.
Преподаватели кафедры английский язык и литература под руководством заведующей кафедрой Эрметовой Ж.И. стали победителями грантовой программы Seed Program for Korean Studies. Цель проекта заключается в следующем:
создание программы бакалавриата «Корееведение и обучение корейскому языку» для студентов бакалавриата Ургенчского государственного университета;
внедрение технологии смешанного обучения на профильных курсах;
внедрение новые лекции и семинары по корееведению и создать учебный план и программу;
способствование по трудоустройству выпускников, имеющих профильное образование, в средние и высшие учебные заведения;
повышение интереса молодежи к корейской истории, традициям и обычаям, культуре и современному образу жизни корейского народа.