Urganch davlat universitetida navbatdan tashqari kengash yig`ilishi o`tkazildi
Xabaringiz bor,  kuni kecha davlatimiz rahbari  raisligida oliy ta’lim tizimidagi ustuvor vazifalar muhokamasiga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishi o`tkazildi. Unda tizimdagi barcha yutuq va kamchiliklar muhokama qilinib, istiqboldagi vazifalar belgilab berildi. Ushbu yig`ilishda yurtimizdagi barcha oliy ta`lim muassasalari rektorlari ishtirok etib, tegishlari topshiriqlar oldilar.
URGANCH  DAVLAT  UNIVERSITETIDA  NAVBATDAN  TASHQARI  KENGASH  YIG`ILISHI  O`TKAZILDI
Bugun, 18-iyun kuni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev boshchiligida universitetning barcha rahbar xodimlari, kengash yig`ilishi a`zolari  ishtirokida prezidentimiz raisligida o`tkazilgan  mazkur  videoselektor yig‘ilishining mazmun-mohiyati, galdagi vazifalar, ta’lim sifatini yaxshilash, ilmiy salohiyatini oshirish, ilm-fan va innovatsiyani rivojlantirish, xorijiy universitetlar bilan hamkorlikni yo`lga qo`yish, kafedralar faoliyati va ilmiy salohiyati yanada ko`tarish kabi masalalar yuzasida yig`ilish o`tkazib, qat`iy topshiriqlar berdi.
Yig`ilish davomida O`quv ishlari bo`yicha prorektor S.Xodjaniyozov, Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektor S.Davletov, Xalqaro hamkorlik bo`yicha prorektor G`.O`razboyevlar o`z yo`nalishlari bo`yicha qilinishi zarur bo`lgan vazifalar haqida fikr-mulohazalarini bildirishdi.

Внеочередное заседание в Ургенчском государственном университете
Как известно, вчера под председательством Президента прошла видеоконференция, на которой обсуждались приоритеты развития системы высшего образования. Обсуждались все достижения и недостатки, определялись задачи на будущее. В видеоконференции приняли участие ректоры всех вузов страны.
URGANCH  DAVLAT  UNIVERSITETIDA  NAVBATDAN  TASHQARI  KENGASH  YIG`ILISHI  O`TKAZILDI
Сегодня, 18 июня, председательством ректора Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаева состоялась внеочередное заседание с участием всех высших должностных лиц университета, членов совета. На заседании  обсуждалось значение и основные задачи видеоконференции, проведенной под председательством Президента Республики Узбекистан, а также обсуждалось совершенствование качества образования, повышение научного потенциала, развитие науки и инновации, сотрудничество с зарубежными вузами, дальнейшее повышение деятельности кафедр и научного потенциала. После чего ректор дал поручения по достижению вышеперечисленных задач.
В ходе заседания проректор по учебной работе С.Ходжаниязов, проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе С.Давлетов, проректор по международному сотрудничеству Г.Уразбаев высказали свои предложения и рекомендации.