Urganch davlat universitetida navbatdan tashqari kengash yig`ilishi o`tkazildi
Xabaringiz bor,  kuni kecha davlatimiz rahbari  raisligida oliy ta’lim tizimidagi ustuvor vazifalar muhokamasiga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishi o`tkazildi. Unda tizimdagi barcha yutuq va kamchiliklar muhokama qilinib, istiqboldagi vazifalar belgilab berildi. Ushbu yig`ilishda yurtimizdagi barcha oliy ta`lim muassasalari rektorlari ishtirok etib, tegishlari topshiriqlar oldilar.
URGANCH  DAVLAT  UNIVERSITETIDA  NAVBATDAN  TASHQARI  KENGASH  YIG`ILISHI  O`TKAZILDI
Bugun, 18-iyun kuni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev boshchiligida universitetning barcha rahbar xodimlari, kengash yig`ilishi a`zolari  ishtirokida prezidentimiz raisligida o`tkazilgan  mazkur  videoselektor yig‘ilishining mazmun-mohiyati, galdagi vazifalar, ta’lim sifatini yaxshilash, ilmiy salohiyatini oshirish, ilm-fan va innovatsiyani rivojlantirish, xorijiy universitetlar bilan hamkorlikni yo`lga qo`yish, kafedralar faoliyati va ilmiy salohiyati yanada ko`tarish kabi masalalar yuzasida yig`ilish o`tkazib, qat`iy topshiriqlar berdi.
Yig`ilish davomida O`quv ishlari bo`yicha prorektor S.Xodjaniyozov, Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektor S.Davletov, Xalqaro hamkorlik bo`yicha prorektor G`.O`razboyevlar o`z yo`nalishlari bo`yicha qilinishi zarur bo`lgan vazifalar haqida fikr-mulohazalarini bildirishdi.

Extraordinary meeting of Urgench state university
As you know, yesterday a video conference chaired by the President was held to discuss the priorities of the higher education system. It discussed all the achievements and shortcomings of the system and identified future tasks. At the meeting rectors of all higher education institutions of the country attended, and received important tasks.
URGANCH  DAVLAT  UNIVERSITETIDA  NAVBATDAN  TASHQARI  KENGASH  YIG`ILISHI  O`TKAZILDI
Today, on June 18, under the leadership of the rector of Urgench State University B.Abdullaev and all the senior staff of the University, with the participation of members of the council meeting held a meeting on the content of the video conference chaired by the President on issues such as the tasks ahead, improving the quality of education, increasing scientific capacity, development of science and innovation, cooperation with foreign universities, further enhancing the activities of departments and scientific potential, and gave strict instructions.
During the meeting, Vice-Rector for Academic Affairs S.Khodjaniyazov, Vice-Rector for Youth and Spiritual - Educational Affairs S.Davletov, Vice-Rector for International Cooperation G.Urazbaev spoke and expressed their views on the tasks to be performed in these areas.