Ta`limda yangilik: innovatsion g`oyalarning ahamiyati
6-iyul:  Urganch davlat universitetida "Ta`limda yangilik: Innovatsion g`oyalarning ahamiyati"" mavzusida Ochiq muloqot o‘tkazildi.
TA`LIMDA YANGILIK: INNOVATSION G`OYALARNING AHAMIYATI
UrDU Ilmiy  ishlar va innovatsiyalar bo`yicha prorektori Z.Ibragimov ishtirokida o`tgan ushbu Ochiq muloqotda Tabiiy fanlar hamda Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakultetlari talaba-yoshlari ishtirok etdilar. Uchrashuv erkin muloqot tarzida olib borildi.
Z.Ibragimov so`zga chiqib, ta'limdagi innovatsiyalar va innovatsion pеdagogik faoliyat haqida, universitetda ilmiy ishlar va xalqaro aloqalarning  borishi,  xorij mamlakatlarining oliy taʼlim muassasalari bilan o`rnatilgan hamkorlik aloqalari, bugungi kunda oliy ta`lim tizimida chet tillarini o`rganishni  kun tartibidagi dolzarb masalaga aylanganligi, Kredit-modul tizimining  joriy qilinishi hamda unga bosqichma-bosqich o`tish bilan bog`liq chora-tadbirlar, universitetda talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar  haqida atroflicha ma`lumot berdi.   Ushbu  imkoniyat va sharoitlardan oqilona foydalanib, chuqur bilim olishga chaqirdi.
Ochiq muloqot qizg`in savol-javoblarga boy tarzda o`tdi. Talabalar o`zlarini qiziqtirgan savollariga tegishli javoblar oldilar.

Innovation in education: The importance of innovative ideas
July 6: Urgench State University hosted an open dialogue on "Innovation in education: the importance of innovative ideas."
TA`LIMDA YANGILIK: INNOVATSION G`OYALARNING AHAMIYATI
Students of the faculties of Natural Sciences and Bioengineering and Food Safety took part in this open dialogue, which was attended by the Vice-Rector for Research and Innovation of UrSU Z.Ibragimov.  The meeting was held in the form of free communication.
Z.Ibragimov spoke about innovations in education and innovative pedagogical activity, the course of scientific work and international relations at the university, cooperation with foreign higher education institutions, the study of foreign languages   in higher education today.  He informed about the current situation on the agenda, the introduction of the credit-module system and the measures taken for its gradual transition, the conditions created for students at the university.
The open dialogue was full of lively questions and answers.  Students received relevant answers to their questions.