Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining o‘rinbosari S.M.Buzrukxonov Urganch davlat universitetida bo`lib, Xorazm viloyatining jismoniy va yuridik shaxslari ishtirokida sayyor qabul o`tkazdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoev rahbarligida 2021-yil  23-iyul kuni “Aholi murojaatlari bilan ishlash tizimini mutlaqo yangicha tashkil qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida” o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishining  38-sonli bayoniga muvofiq,  Xorazm viloyatidagi oliy ta’lim muassasalari talabalari, abituriyentlar va ota-onalarining soha bo‘yicha mavjud muammolarini muhokama qilish va yechimini aniqlash maqsadida 2021-yilning 18-avgust kuni Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining o‘rinbosari  S.M.Buzrukxonov raisligida sayyor qabul o`tkazildi.
Unda Urganch davlat universiteti prorektorlari, kasb-hunar ta’lim muassasalari direktorlari, TTA Urganch filiali direktor o‘rinbosari, TATU Urganch filiali direktor o‘rinbosari, ta’lim muassasalari boshqarma va bo‘lim boshliqlari hamda Oliy ta’lim muassasalari talabalari, abituriyentlar va ularning ota-onalari ishtirok etdilar.
Sayyor qabulni Urganch davlat universiteti O`quv ishlari bo`yicha prorektori S.Xodjaniyozov kirish so`zi bilan ochib berdi.
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining o‘rinbosari S.M.Buzrukxonov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan aholini murojaat qilishga eng ko‘p majbur qilayotgan tizimli muammolar va ularni keltirib chiqaruvchi sabablarni mahallaning o‘zida bartaraf etish, barcha darajadagi davlat organlari va tashkilotlarning asosiy vazifasi deb belgilanganligi, bu borada vazirlik rahbariyati tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot berdi.
Sayyor qabul davomida fuqarolarning o‘zlarini qiziqtirgan savollariga vazir o‘rinbosari hamda oliy ta’lim muassasalari mas`ullari tomonidan aniq javob va tavsiyalar berildi.
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining o‘rinbosari S.M.Buzrukxonov Urganch davlat universitetida bo`lib,  Xorazm  viloyatining jismoniy  va yuridik shaxslari  ishtirokida sayyor qabul o`tkazdi
urtdu.uz,Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining o‘rinbosari S.M.Buzrukxonov Urganch davlat universitetida bo`lib,  Xorazm  viloyatining jismoniy  va yuridik shaxslari  ishtirokida sayyor qabul o`tkazdi

Заместитель министра высшего и среднего специального образования С.М. Бузрухонов посетил Ургенчский государственный университет и провел выездной прием с участием физических и юридических лиц Хорезмской области.
В соответствии с заявлением видеоконференции № 38 «О мерах по организации совершенно новой системы работы с обращениями населения», состоявшейся 23 июля 2021 года под руководством Президента Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиёева, 18 августа 2021 года под председательством заместителя министра высшего и среднего специального образования С.М.Бузрухонова был проведен выездной прием с целью обсуждения и определения путей решения существующих проблем студентов высших учебных заведений Хорезмской области, абитуриентов и родителей.
На приеме участвовали проректоры Ургенчского государственного университета, директора учреждений профессионального образования, заместитель директора Ургенчского филиала ТТА, заместитель директора Ургенчского филиала ТУИТ, заведующие кафедрами и подразделениями учебных заведений, а также студенты высших учебных заведений, абитуриенты и их родители.
Выездной прием с вступительным словом открыл проректор по учебной работе Ургенчского государственного университета С. Ходжаниязов.
Заместитель министра высшего и среднего специального образования С.M.Бузрукхонов отметил, что со стороны Президента Республики Узбекистан утверждено то, что проблемы и причины, которые чаще всего вынуждают население обращаться к власти, необходимо решать в махалле, и все это является основными задачими государственных органов и организаций. В связи с этим С.М.Бузрукхонов дал информацию о работе, проводимой руководством министерства в данном направлении.
В ходе приема заместитель министра и руководители высших учебных заведений дали коткретные ответы на вопросы и соответствующие рекомендации.