Yuksak yutuqlar –yuksak parvozlarga yetaklaydi
Xabaringiz bor,  kuni kecha  Prezidentimiz  Shavkat Mirziyoyev  O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, sport, adabiyot, madaniyat, san’at sohalari vakillari va ommaviy axborot vositalari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risidagi Farmonni imzoladi.
Quvonarlisi shundaki, ushbu e’tirof etilganlar safida Urganch davlat universiteti professor-o`qituvchilari bor.  Jumladan:
Abdirimov Bekzod Muratbayevich – Respublika Ma`naviyat va ma`rifat markazining Xorazm viloyat bo`limi rahbari, UrDU Tarix kafedrasi o`qituvchisi.  “Shuhrat” medali bilan;
Bekimmetov Umidjan Tajimurotovich – Xorazm Ma`mun akademiyasi tayanch doktaranti, UrDU Tarix kafedrasi o`qituvchisi.  “Do`stlik” ordeni bilan taqdirlandi.
UrDU jamoasi  ushbu yuksak e’tirofga sazovor bo‘lganingiz bilan samimiy muborakbod etadi. Yosh avlod ta’lim-tarbiyasi, ilm-fan ravnaqi yo‘lidagi faoliyatingizda zafarlar tilaydi.

Высокие достижения приведут к высоким полетам
Вчера Президент Шавкат Мирзиёев подписал указ О награждении в связи с тридцатилетием государственной независимости Республики Узбекистан группы работников сфер науки, образования, здравоохранения, спорта, литературы, культуры, искусства и средств массовой информации.
К счастью, среди признанных есть и профессора и преподаватели Ургенчского государственного университета. Среди них:
Абдиримов Бекзод Муратбаевич, руководитель Хорезмского областного филиала Республиканского центра духовности и просвещения, преподаватель кафедры истории УрГУ. Награжден медалью "Shuhrat"
Бекимметов Умиджан Тажимуротович, докторант Хорезмской Академии Маъмуна, преподаватель кафедры истории УрГУ. Награжден орденом "Do'stlik".
Коллектив УрГУ искренне поздравляет вас с получением такого высокого признания и желает успехов в работе по воспитанию подрастающего поколения и развитию науки.
urdu.uz;Высокие достижения  приведут к высоким полетамurdu.uz;Высокие достижения  приведут к высоким полетам