“Navoiyxon talaba” ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi
2021-yilning 19-oktabr kuni Urganch davlat universitetining Filologiya fakulteti talaba-yoshlari  ishtirokida "Navoiyxon talaba"  ko‘rik- tanlovining oktabr oyi soni bo‘lib o‘tdi.
Tanlovning 5 nafar ishtirokchisi she‘riyat mulkining sultoni Alisher Navoiyning  g‘azallari bo‘yicha o‘zaro she’riyat maydonida bahsga kirishdilar.
Tadbir davomida  “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi dotsenti M.Pirnazarova murabbiyligidagi  201- o‘zbek tili guruhi  talabalari tomonidan Navoiy ijodiyotiga doir kuy- qo‘shiqlar, raqslar va sahna ko‘rinishlari ijro qilindi.
Tanlov yakunida g‘oliblar e’lon qilinib, Filologiya fakulteti dekani D.G‘ayipov fakultet professor-o‘qituvchilari bilan birgalikda tanlov g‘oliblarga diplom hamda O‘zLiDePning esdalik sovg‘alarini tantanali topshirdi.

On October 19, 2021, the October round of the contest "Navoiykhan student" was held with the participation of students of the Philology Faculty of Urgench State University.
Five participants of the contest competed in the field of poetry on the Gazals of the Sultan of the poets, Alisher Navoi.
During the event, students of group 201  under the guidance of the teacher of the Department of Uzbek Linguistics, docent, M. Pirnazarova performed songs, dances, and plays about Navoi's works.
At the end of the competition, the winners were announced, and the dean of the Philology Faculty D.Gayipov, together with faculties of the faculty, solemnly presented the winners with diplomas and gifts of UzLiDeP.