2019 йил 29-март куни Урганч Давлат университети маъмурияти томонидан «22-март Бутун жахон сув кунига бағишлаб “СУВ-ОЛТИНДАН ХАМ ҚИММАТ» мавзусида танлов тадбир ўтказилди.
2019 йил 29-март куни Урганч Давлат университети  маъмурияти томонидан «22-март Бутун жахон сув кунига бағишлаб “СУВ-ОЛТИНДАН ХАМ ҚИММАТ» мавзусида танлов тадбир ўтказилди. Тадбирга УрДУ ўқув ишлари  бўйича проректор С.У.Ходжаниязов, ЎзРВМ ИСФДНИ бўлими бошлиғи Х.Исматуллаев, бош мутаҳассиси  И.Шокиров, Ҳалқаро Экосан Ҳайрия жамоат фонди  Хоразм вилояти ҳудудий раҳбари Ж.Ўтамов, Урганч шаҳар бош имоми Ҳасанбой Ҳожи, Туямўйин-Урганч МСКФ ДУК Экология бошлиғи Ш.Эшимов, Ўзбекистон Экология партияси К.Жуманиязов, Экология ва АММ йўналиши талабалари,Хоразм вилоят Ёшлар итфоққи ходимлари,”ЭКОСАН” ходимлари,  Урганч давлат университети Табиий фанлар факультети Тупроқшунослик, Экология ва ҳаёт фаолияти хавфсизлиги, ва География кафедраси профессор ўқитувчилари, талабалари қатнашдилар.Тадбир 2 қисмдан иборат бўлиб биринчи  қисмида “СУВ-ОЛТИНДАН ХАМ ҚИММАТ» мавзусида танлов ва уни  хакимлар хайати томонидан баҳоланди. Иккинчи қисмда эса, УрДУ Табиий фанлар декани Ж.Рузимов,  Табиий фанлар факультети «Маънавият ва маърифат  ишлари» декан муовини  У.Досчанов, Ўқув ишлари бўйича декан муовини А.Машарипов  қатнашдилар.   Тадбирни ўқув ишлари проректори С.Ходжаниязов сўзга чиқди.  Бундан ташқари тадбир меҳмонлари ўзларининг маърузалари билан қатнашдилар.
Табиий фанлар факультети декани доц.Ж.Рузимов сўзга чиқиб, Орол ва оролбўйи муаммолари ҳақида гапириб ўтди. Ўқув ишлари бўйича декан муовини А.Машарипов  ва тадбир мехмонлари билан биргаликда   тадбир якунида танловда қатнашган талабаларинг ишларини таништириб ва уларни дипломлар билан тақдирлдилар.

On March 29, 2019, the administration of Urgench State University held a competition “Water is more expensive than gold” dedicated to World Water Day on March 22.
On March 29, 2019, the administration of Urgench State University held a competition “WORLD EXPERIENCE” dedicated to World Water Day on March 22. Vice-Rector for Academic Affairs, USU S.Yu. Khojaniyazov, Head of the ISFDN Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Kh. Head of the Department of Ecology Sh. Students and teachers of the Department of Geography, qatnashdilar.Tadbir consists of 2 parts, the first part is “water of the sixth KhAM“ by the Competition Council and Khakimov. The second part was attended by the Dean of the Faculty of Ural State University Yu.Ruzimov, Deputy Dean of the Faculty of Natural Sciences U. Doschanov, Deputy Dean for Academic Affairs A.Masharipov. Vice-rector for academic affairs S. Khodzhaniyazov spoke at the event. In addition, guests of the event made presentations.
Dean of the Faculty of Natural Sciences J.Ruzimov made a speech on the problems of the Aral Sea and islands. Together with the Deputy Dean for Academic Affairs A. Masharipov and guests of the event, at the end of the event, students presented their works and were awarded with diplomas.