Jumaboy Yusupov tavalludining 75 yilligi nishonlandi
Shu yilning 26-fevral sanasida Filologiya fakultetining bir guruh professor-o'qituvchilari va talabalari filologiya fanlari doktori, professor Jumaboy Yusupov tavalludining 75 yilligi munosabati bilan ustoz  xonadoniga tashrif buyurdilar. Tashrif jarayonida universitet rektori B.Abdullayev hamda Filologiya fakulteti dekani D.G'ayipovlar tomonidan yo'llangan tabriklar alohida e'tirof qilindi.
Uchrashuvda J.Yusupovning universitetimizning "ILM SARCHASHMALARI" ilmiy-metodik jurnali muharriri sifatida jurnalning respublika miqyosiga ko'tarilishida, noshirlik bo'limining nashriyot huquqiga ega bo'lishida, mazkur bo'limning bugungi kunda faol ishlashida ulkan hissalari borligi mamnuniyat bilan tilga olindi. Tashrif jarayonida talaba-yoshlar tomonidan J.Yusupovning oila-a'zolariga ustozni xotirlab she'rlar o'qildi.

Отметили 75-летие Джумабоя Юсупова
26 февраля группа преподавателей и студентов филологического факультета посетила учительский дом по случаю 75-летия доктора филологических наук, профессора Джумабоя Юсупова. В ходе визита были приняты поздравления ректора университета Б.Абдуллаева и декана филологического факультета Д.Гайипова.
На встрече с удовлетворением было отмечено, что Ж. Юсупов как редактор научно-методического журнала «ИЛМ САРЧАШМАЛАРИ» нашего университета внес большой вклад в подъем журнала на национальный уровень, издательские права издательский отдел. В ходе визита студенты прочитали стихи в память об учителе членам семьи Ж. Юсупова.