Jumaboy Yusupov tavalludining 75 yilligi nishonlandi
Shu yilning 26-fevral sanasida Filologiya fakultetining bir guruh professor-o'qituvchilari va talabalari filologiya fanlari doktori, professor Jumaboy Yusupov tavalludining 75 yilligi munosabati bilan ustoz  xonadoniga tashrif buyurdilar. Tashrif jarayonida universitet rektori B.Abdullayev hamda Filologiya fakulteti dekani D.G'ayipovlar tomonidan yo'llangan tabriklar alohida e'tirof qilindi.
Uchrashuvda J.Yusupovning universitetimizning "ILM SARCHASHMALARI" ilmiy-metodik jurnali muharriri sifatida jurnalning respublika miqyosiga ko'tarilishida, noshirlik bo'limining nashriyot huquqiga ega bo'lishida, mazkur bo'limning bugungi kunda faol ishlashida ulkan hissalari borligi mamnuniyat bilan tilga olindi. Tashrif jarayonida talaba-yoshlar tomonidan J.Yusupovning oila-a'zolariga ustozni xotirlab she'rlar o'qildi.

The 75th anniversary of Jumaboy Yusupov was celebrated
On February 26, a group of professors and students of the Faculty of Philology visited the teacher's house on the occasion of the 75th anniversary of Doctor of Philology, Professor Jumaboy Yusupov. During the visit, the congratulations of the rector of the university B.Abdullayev and the dean of the Faculty of Philology D.Gayipov were recognized.
At the meeting, it was noted with satisfaction that J. Yusupov, as the editor of the scientific-methodical magazine "ILM SARCHASHMALARI" of our university, made a great contribution to the rise of the magazine to the national level, the publishing rights of the publishing department. During the visit, students recited poems in memory of the teacher to the family members of J. Yusupov.
At the end of the visit, J. Yusupov's family members expressed special gratitude to the university administration.