Isroilda O‘zbekiston Oliy ta’lim muassasalari rahbarlari ishtirokida forum oʻtkazildi
Shu yilning 4-7 aprel kunlari Isroil davlatining Xolon texnologiya institutida O‘zbekiston va Isroil o‘rtasida diplomatik munosabatlar o‘rnatilganining 30 yilligi munosabati bilan mavjud hamkorlikni mustahkamlash va kengaytirish maqsadida  forum oʻtkazildi.
Unda O‘zbekiston oliy ta’lim muassasalari rahbarlaridan iborat nufuzli delegatsiya ishtirok etdi.
Mazkur forumda UrDUdan Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov qatnashdi.
Delegatsiya aʼzolari  forum doirasida Iyerusalimdagi yahudiy universitetida boʻlib,  Vitse prezident bilan uchrashdilar. Unda oʻzaro hamkorlik memorandumini imzolashga, 3+1 shaklda bakalavr tayyorlash,  yosh olimlarni stajirovka va doktoranturaga yuborish, ikki tomonlama ilmiy rahbar tayinlash va hamkorlikda ilmiy tadqiqot olib borishga kelishildi.

A forum with the participation of heads of Uzbekistan higher education institutions was held in Israel
A forum was held on April 4-7 this year at the Holon Institute of Technology in Israel to strengthen and expand existing cooperation on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Uzbekistan and Israel.
It was attended by a prestigious delegation of heads of Uzbekistan higher education institutions.
The forum was attended by Z. Ibragimov, Vice-Rector for Research and Innovation of UrSU.
As part of the forum, the delegation visited the Hebrew University of Jerusalem and met with the Vice President. It was agreed to sign a memorandum of cooperation, train 3 + 1 bachelors, send young scientists for internships and PhD, appoint a bilateral supervisor and conduct joint research.