Isroilda O‘zbekiston Oliy ta’lim muassasalari rahbarlari ishtirokida forum oʻtkazildi
Shu yilning 4-7 aprel kunlari Isroil davlatining Xolon texnologiya institutida O‘zbekiston va Isroil o‘rtasida diplomatik munosabatlar o‘rnatilganining 30 yilligi munosabati bilan mavjud hamkorlikni mustahkamlash va kengaytirish maqsadida  forum oʻtkazildi.
Unda O‘zbekiston oliy ta’lim muassasalari rahbarlaridan iborat nufuzli delegatsiya ishtirok etdi.
Mazkur forumda UrDUdan Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov qatnashdi.
Delegatsiya aʼzolari  forum doirasida Iyerusalimdagi yahudiy universitetida boʻlib,  Vitse prezident bilan uchrashdilar. Unda oʻzaro hamkorlik memorandumini imzolashga, 3+1 shaklda bakalavr tayyorlash,  yosh olimlarni stajirovka va doktoranturaga yuborish, ikki tomonlama ilmiy rahbar tayinlash va hamkorlikda ilmiy tadqiqot olib borishga kelishildi.

В Израиле прошел форум с участием руководителей вузов Узбекистана
4-7 апреля т.г. в Холонском технологическом институте Израиля состоялся форум по укреплению и расширению существующего сотрудничества по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Узбекистаном и Израилем.
В нем приняла участие представительная делегация руководителей высших учебных заведений Узбекистана.
В форуме принял участие проректор по научной работе и инновациям УрГУ З. Ибрагимов.
В рамках форума делегация посетила Еврейский университет Иерусалима и встретилась с вице-президентом. Достигнута договоренность о подписании меморандума о сотрудничестве, подготовке бакалавров 3+1, направлении молодых ученых на стажировку и докторантуру, назначении двустороннего научного руководителя и проведении совместных исследований.