Yelabuga instituti direktori Merzon Yelena Efimovna Urganch davlat universitetida boʻldi
Xabaringiz bor, 2021-yilda Ikkinchi Rossiya-O‘zbekiston ta’lim forumi doirasida Urganch davlat  universiteti rektori Baxrom Abdullayev Rossiyaning Kazan federal universiteti rektori Ilshat Gafurov bilan oʻzaro hamkorlik  toʻgʻrisidagi shartnomani imzolagan edi.
Ushbu hamkorlikni mustahkamlash va yanada kengaytirish maqsadida  bugun,  2022-yilning 21-aprel kuni Kazan federal universiteti qoshidagi Yelabuga instituti direktori, dots. Merzon Yelena Efimovna Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida UrDU rektori Bahrom Abdullayev, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor G‘.O'razboyevlar bilan uchrashdi. Uchrashuv avvalida ikki taʼlim muassasalarining bugungi kundagi faoliyati, imkoniyatlari va moddiy-texnik bazasi haqida bir-birlariga maʼlumot berdilar.
Shundan soʻng,  kelgusidagi hamkorlik masalalari boʻyicha muzokaralar olib borildi.  Xususan, Yelena Efimovna Pedagogika yoʻnalishlari boʻyicha hamkorlikni yoʻlga qoʻyish, professor-o`qituvchilar va talabalar almashinuvini tashkil etish yuzasidan oʻz takliflarini bildirdi va bu borada kelishib olindi.

Director of the Elabuga Institute Merzon Elena Efimovna visited Urgench State University
As you know, in the framework of the Second Russia-Uzbekistan Education Forum in 2021, the rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev signed a contract on cooperation with the rector of Kazan Federal University Ilshat Gafurov.
In order to strengthen and further expand this cooperation, today, April 21, 2022, the Director of the Elabuga Institute at Kazan Federal University, dotcent Merzon Elena Efimovna visited Urgench State University.
During the visit, she met with the rector of UrSU Bahrom Abdullayev and vice-rector for International Cooperation G. Urazbaev. At the beginning of the meeting, they briefed each other on the current activities, capabilities and material and technical base of the two educational institutions.
After that, negotiations were held on further cooperation. In particular, Elena Efimovna made proposals on the establishment of cooperation in the field of pedagogy, the organization of exchange of professors and students, and it was agreed.