Bugun yurtimiz bo‘ylab “Mahalla obodligi — yurt farovonligi” shiori ostida umumxalq xayriya hashari o‘tkazilmoqda.
Poklik va ozodalik har bir maskanga baraka va fayz ulashadi. Manzillarimiz obodligi, mahallamiz, xonadonimizning sarishtaligiga har birimiz doimo daxldormiz.
Shu munosabat bilan bugun erta tongdan Urganch davlat universiteti ishchi-xodimlari ham xalqimizga xos bo‘lgan qadriyat – hashar ishlarini ko‘tarinki ruhda boshlashdi.
Universitet hududidagi daraxtlar tagi yumshatildi, ularga shakl berilib, oqlandi, ariqlar tozalandi.
Aziz yoshlar, siz ham yurtimiz farovonligi, mahalla va guzarlarimiz ozodaligi yo'lida o'z hissangizni qo'shib, ko'ngillilar safidan joy oling!

Команда Ургенчского государственного университета проводит общенациональный хашар
Сегодня по всей стране проходит общенациональный благотворительный хашар под девизом "Махалля ободлиги — юрт фаровонлиги".
Чистота и опрятность приносят благословение и благодать в каждый дом. Каждый из нас всегда участвует в процветании наших улиц, нашего района, опрятности наших домов.
В связи с этим сегодня рано утром сотрудники Ургенчского государственного университета начали работу хашара, являющегося традицией нашего народа.
Основания деревьев на территории кампуса были смягчены, сформированы и побелены, а каналы были очищены.
Дорогая молодежь, вступайте в ряды волонтеров и вносите свой вклад в процветание нашей страны, чистоту наших кварталов и улиц!