Bugun, 12-may kuni Urganch davlat universiteti va Gyote instituti bilan hamkorlik shartnomani doirasida nemis tili oʻqituvchilarining beshinchi mobil anjumaniga start berildi.
Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov moderatorligidagi anjumanni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev ochib berib, konferensiya ishiga rivoj tiladi.
Shuningdek, ochilish marosimida “Roman-german filologiyasi” kafedrasi professori A.Jumaniyozov, Gyote institutining Til boʻlimi boshligʻi D.Muhammadaminova, Samarqand davlat chet tillari instituti oʻqituvchisi Anton Umbax, Xorazm viloyati Xalq ta’limi boshqarmasi vakili, Xorijiy tillar boʻyicha uslubchi G.Nazirova, Xorazm viloyati Xorijiy tillarni ommalashtirish agentligi boshligʻi A.Qurbonboyevlar soʻzga chiqishdi.
Anjumanning ochilish qismida 70 nafar maktab va 20 nafar universitetning nemis tili oʻqituvchilari ishtirok etdilar.
Tushdan soʻng metodik yoʻnalishdagi tajribali xorijiy, respublika va mahalliy oʻqituvchilarning master klasslari boshlandi.

В Ургенчском государственном университете стартовала пятая выездная конференция преподавателей немецкого языка
Пятая выездная конференция преподавателей немецкого языка стартовала сегодня, 12 мая, в рамках соглашения о сотрудничестве с Ургенчским государственным университетом и Гете-Институтом.
Ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев открыл конференцию, которую модерировал декан факультета Иностранной филологии З.Джуманиязов и пожелал успехов конференции.
Также на церемонии открытия выступили профессор кафедры Романо-германской филологии А.Джуманиязов, заведующая кафедрой языков Гёте-института Д.Мухаммадаминова, преподаватель Самаркандского государственного института иностранных языков Антон Умбах, представитель Хорезмской Выступили областное управление народного образования, методист по иностранным языкам Г.Назирова, руководитель Агентства по развитию иностранных языков Хорезмской области А.Курбанбаев.
В открытии конференции приняли участие 70 и 20 преподавателей немецкого языка из школ и вузов соответственно.