Ogahiyshunoslik bo'yicha fakultativ mashg'ulotlar tashkil qilindi
Urganch davlat universiteti hamda Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti hamkorligida Ogahiyshunoslik bo'yicha fakultativ mashg'ulotlar tashkil qilingan.
Mazkur o'quv mashg'ulotlari joriy 11-maydan boshlab  Toshkent davlat sharqshunoslik universitetida UrDU O'zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti, f.f.d. A.D.O'razboyev tomonidan olib borilmoqda.
Ma'lumot o'rnida: Ogahiyshunoslik bo'yicha fakultativ o'quv mashg'ulotlari Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti filologiya hamda siyosatshunoslik yo'nalishida tahsil olayotgan barcha bakalavriat hamda magistr talabalari uchun tashkil qilingan. Olib borilayotgan o'quv mashg'ulotlari talabalarda katta qiziqish uyg'otib, ularni mumtoz madaniyatimizga, xususan, Muhammadrizo Erniyozbek o'g'li Ogahiy hayoti va ijodiga bo'lgan qiziqishlarini orttirmoqda. Keyingi o'quv yillarida ushbu o'quv mashg'ulotlari hajmini kengaytirib, ularni maxsus kurs natijasida o'tish rejalashtirilmoqda.

Optional classes on awareness were organized
Urgench State University and Tashkent State University of Oriental Studies have organized optional classes on Agahi studies.
This training will be held from May 11 at the Tashkent State University of Oriental Studies, Associate Professor of Uzbek Linguistics, UrDU, Ph.D. Conducted by AD Urazbaev.
For information: Optional courses on cognition are organized for all undergraduate and graduate students of Tashkent State University of Oriental Studies in the field of philology and political science. The training arouses great interest among students and arouses their interest in our classical culture, in particular, in the life and work of Muhammadrizo Erniyozbek oglu Ogahi. In the coming academic years, it is planned to expand the scope of these trainings and pass them as a result of a special course.