Astraxanda “Kaspiy 2022: Barqaror rivojlanish yoʻllari” forumi boʻlib oʻtmoqda
2022-yilning 22-24-may kunlari Rossiyaning Astraxan shahrida oʻtkazilishi belgilangan ushbu forumda Kaspiyboʻyi mamlakatlari fanlar akademiyalari vakillari, Rossiya Fanlar akademiyasi rahbariyati, mamlakatning yetakchi universitetlari rektorlari, mintaqaviy va federal hokimiyat vakillari, biznes tuzilmalari vakillari ishtirok etmoqdalar.
Mazkur forumda Urganch davlat universitetidan Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor, prof. Sanjar Davletov hamda Iqtisodiyot fakulteti dekani, prof. Ilyos Abdullayevlar ishtirok etmoqdalar.
Forumning uch kunlik dasturidan strategik sessiyalar, muhokamalar, ma’ruzalar va mahorat darslari, taqdimotlar, ko‘rgazmalar, uchrashuvlar, kasbiy maslahatlashuvlar o‘rin olgan. Forumning bir kuni butunlay yoshlar kun tartibiga bag‘ishlanadi.
Forumning ilk kunida Rossiyaning janubiy universitetlari rektorlari kengashi, Kaspiybo‘yi davlatlarining davlat universitetlari va ilmiy markazlari assotsiatsiyasi doirasida Fan, tadqiqot va texnologiyalar komissiyasi, “Kaspiy bo‘yi davlatlarining ilmiy-tadqiqot markazlari” assotsiatsiyasi doirasidagi yig‘ilishlari bo‘lib o‘tmoqda.

The Caspian 2022: Ways of Sustainable Development forum is being held in Astrakhan
Representatives of the Caspian academies of sciences, the leadership of the Russian Academy of Sciences, rectors of the country's leading universities, representatives of regional and federal authorities, and business structures are taking part in the forum, which is scheduled for May 22-24, 2022 in Astrakhan, Russia.
The first vice-rector for Youth affairs and spiritual and educational work from Urgench State University, prof. Sanjar Davletov and the dean of the Economics Faculty, prof. Ilyas Abdullayevs are taking part.
The three-day program of the forum includes strategic sessions, discussions, lectures and master classes, presentations, exhibitions, meetings, professional consultations. One day of the forum will be dedicated to the youth agenda.
On the first day of the forum, meetings of the Council of Rectors of Southern Universities of Russia, the Commission on Science, Research and Technology of the Association of State Universities and Research Centers of the Caspian region, the Association of Research Centers of the Caspian region are held.