Universitet tyutorlarining navbatdagi o'quv-seminari bo'lib o'tdi
Bugun, 18-iyun kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida universitet tyutorlarining navbatdagi o'quv-seminari bo'lib o'tdi.
Seminar avvalida UrDU Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov so'zga chiqib, tyutorlar faoliyati monitoringgi va qilinishi lozim bo'lgan ishlar haqida to'xtaldi hamda tegishli topshiriqlar berdi.
Tadbirda viloyat Ichki ishlar boshqarmasi Xotin-qizlar bo'yicha inspektori, kapitan Y.Qazaqova va leytenant Z.Tillaboyevalar mehmon sifatida ishtirok qilib, hozirgi kunda talaba-yoshlar o'rtasida sodir etilayotgan jinoyatchilik va huquqbuzarliklar haqida  atroflicha to'xtalib, tyutorlar tomonidan berilgan savollarga berishdi. O'z o'rnida, tyutorlar yuqoridagi holatlarning oldini olish bo'yicha o'zaro  fikr- mulohaza almashib, bu borada chora-tadbirlar ishlab chiqishni ta’kidlab o'tishdi.
Shuningdek, "Pedagogika va psixologiya" kafedrasi o'qituvchisi tomonidan "Pedagogik takt va pedagogik texnika" mavzusida taqdimot orqali trening olib borildi.

Today, on June 18, the next training seminar of university tutors was held at the Palace of Culture of Urgench State University.
At the beginning of the seminar, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational work of UrSU S.Davletov spoke about the monitoring of the activities of tutors and the work to be done, and gave relevant instructions.
The event was attended by the Inspector for Women of the Regional Department of Internal Affairs, Captain Y. Kazakova and Lieutenant Z. Tillaboyeva. they gave. They spoke in detail about the crimes and offenses currently being committed among students and asked questions posed by tutors. In turn, the tutors exchanged views on the prevention of these cases and stressed the need to develop these measures.
Also, a teacher of the Department of "Pedagogy and Psychology" conducted a training on "Pedagogical tact and pedagogical techniques" with a presentation.