Universitet tyutorlarining navbatdagi o'quv-seminari bo'lib o'tdi
Bugun, 18-iyun kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida universitet tyutorlarining navbatdagi o'quv-seminari bo'lib o'tdi.
Seminar avvalida UrDU Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov so'zga chiqib, tyutorlar faoliyati monitoringgi va qilinishi lozim bo'lgan ishlar haqida to'xtaldi hamda tegishli topshiriqlar berdi.
Tadbirda viloyat Ichki ishlar boshqarmasi Xotin-qizlar bo'yicha inspektori, kapitan Y.Qazaqova va leytenant Z.Tillaboyevalar mehmon sifatida ishtirok qilib, hozirgi kunda talaba-yoshlar o'rtasida sodir etilayotgan jinoyatchilik va huquqbuzarliklar haqida  atroflicha to'xtalib, tyutorlar tomonidan berilgan savollarga berishdi. O'z o'rnida, tyutorlar yuqoridagi holatlarning oldini olish bo'yicha o'zaro  fikr- mulohaza almashib, bu borada chora-tadbirlar ishlab chiqishni ta’kidlab o'tishdi.
Shuningdek, "Pedagogika va psixologiya" kafedrasi o'qituvchisi tomonidan "Pedagogik takt va pedagogik texnika" mavzusida taqdimot orqali trening olib borildi.

Сегодня, 18 июня, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета состоялся очередной обучающий семинар преподавателей вузов.
В начале семинара первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе УрГУ С.Давлетов рассказал о мониторинге деятельности тьюторов и предстоящей работе, дал соответствующие поручения.
В мероприятии приняли участие инспектор по делам женщин РОВД капитан Ю. Казакова и лейтенант З. Тиллабоева. они дали. Они подробно рассказали о преступлениях и правонарушениях, совершаемых в настоящее время среди студентов, и задали вопросы, заданные преподавателями. В свою очередь тьюторы обменялись мнениями о профилактике этих случаев и подчеркнули необходимость разработки этих мер.
Также преподаватель кафедры «Педагогика и психология» провела тренинг на тему «Педагогический такт и педагогические приемы» с презентацией.