Xalqaro hamkorlik aloqalari mustahkamlanmoqda
Ayni kunlarda Erasmus+ KA107 dasturi doirasida Urganch davlat universiteti Xalqaro aloqalar bo'yicha prorektori G'.O'razboyev, “Tarjima nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi mudiri G.Raximova, “Roman- german filologiyasi” kafedrasi doktoranti N.Samandarovalar Fransiyaning Puate universitetida ilmiy va hamkorlik aloqalari bo'yicha fikr almashmoqdalar. Bugungi kunda mazkur universitetning Urganch davlat universiteti bilan hamkorligini yanada mustahkamlash, yangi sohalarda ayniqsa, hamkor universitetning Til va adabiyot fakultetiga professor-o'qituvchilarni jalb qilgan holda, mobillikni oshirish hamda ularning ilmiy-tadqiqot ishlarini olib borish va turli doirada seminar-treninglar tashkil qilish borasida kelishib olindi.
Matematika laboratoriyasi professori Pol Vanxake, Xalqaro aloqalar bo'limi boshlig'i Olivier Herault, shuningdek, TiI va adabiyot fakulteti Xalqaro aloqalar bo'yicha dekan muovini Izabel Millon-Zumshteyn bilan universitetlarimiz orasida hamkorlik aloqalarini rivojlantirish va Erasmus+ doirasida oliy o'quv yurtlari uchun amalga oshiriladigan yangi loyihalar borasida fikrlar va g'oyalar almashildi.
Professor Patris Naudin kelgusida Urganch davlat universiteti bilan mobillik doirasida professor-o'qituvchilar va talabalar tashrifini ko'proq amalga oshirish lozimligini aytib o'tdi.

Международное сотрудничество укрепляется
В настоящее время в рамках программы Erasmus+ KA107 проректор по международному сотрудничеству Ургенчского государственного университета Уразбаев Г., Рахимова Г., заведующая кафедрой теории и практики перевода, Самандарова Н., аспирант кафедры Романо-германской филологии, обмениваются мнениями о научных и совместных отношениях в Университете Пуатье во Франции. Сегодня университет нацелен на дальнейшее укрепление сотрудничества с Ургенчским государственным университетом, а также договорился о повышении мобильности и проведении исследований и организации семинаров по различным направлениям, особенно с привлечением профессоров и преподавателей факультета языка и литературы вуза-партнера.
Пол Ванхаке, профессор лаборатории математики, Оливье Эро, руководитель отдела международного сотрудничества, и Изабель Миллон Цумштейн, заместитель декана по международным отношениям факультета языка и литературы, обменялись мнениями и идеями о новых проектах, которые предстоит реализовать.
Профессор Патрис Наудин сообщил, что в будущем с Ургенчским государственным университетом в рамках мобильности должно быть больше визитов профессоров и студентов.