Xalqaro hamkorlik aloqalari mustahkamlanmoqda
Ayni kunlarda Erasmus+ KA107 dasturi doirasida Urganch davlat universiteti Xalqaro aloqalar bo'yicha prorektori G'.O'razboyev, “Tarjima nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi mudiri G.Raximova, “Roman- german filologiyasi” kafedrasi doktoranti N.Samandarovalar Fransiyaning Puate universitetida ilmiy va hamkorlik aloqalari bo'yicha fikr almashmoqdalar. Bugungi kunda mazkur universitetning Urganch davlat universiteti bilan hamkorligini yanada mustahkamlash, yangi sohalarda ayniqsa, hamkor universitetning Til va adabiyot fakultetiga professor-o'qituvchilarni jalb qilgan holda, mobillikni oshirish hamda ularning ilmiy-tadqiqot ishlarini olib borish va turli doirada seminar-treninglar tashkil qilish borasida kelishib olindi.
Matematika laboratoriyasi professori Pol Vanxake, Xalqaro aloqalar bo'limi boshlig'i Olivier Herault, shuningdek, TiI va adabiyot fakulteti Xalqaro aloqalar bo'yicha dekan muovini Izabel Millon-Zumshteyn bilan universitetlarimiz orasida hamkorlik aloqalarini rivojlantirish va Erasmus+ doirasida oliy o'quv yurtlari uchun amalga oshiriladigan yangi loyihalar borasida fikrlar va g'oyalar almashildi.
Professor Patris Naudin kelgusida Urganch davlat universiteti bilan mobillik doirasida professor-o'qituvchilar va talabalar tashrifini ko'proq amalga oshirish lozimligini aytib o'tdi.

International cooperation is strengthening
Currently, within the framework of the Erasmus + KA107 program, G.Urazbaev, Vice-Rector for International Cooperation of Urgench State University, G.Rakhimova, Head of the Department of Translation Theory and Practice, N.Samandarova, PhD student of the Department of Roman-German Philology, are exchanging views on scientific and collaborative relations at the University of Poitiers in France. Today, the university aims to further strengthen cooperation with Urgench State University, and agreed to increase mobility and conduct research and organize seminars in various fields, especially with the involvement of professors and teachers of the Faculty of Language and Literature of the partner university.
Pol Vanhaecke, Professor of Mathematics Laboratory, Olivier Herault, Head of International Cooperation, and Isabelle Millon Zumstein, Vice Dean for International Relations, Faculty of Language and Literature, exchanged views and ideas on new projects to be implemented.
Professor Patrice Naudin said that in the future with Urgench State University in the framework of mobility should be more visits of professors and students.