Xalqaro maktab doirasida amerikalik olima Svetlana Jitomirskaya mashgʻulotlari boshlandi
2022-yil 26-iyul sanasidan Xalqaro konferensiya bilan bir vaqtda universitetimiz yoshlari uchun xalqaro maktab doirasida maxsus kurslar o’qitila boshlandi.
▪️Ushbu maktab AQSh Milliy tadqiqotlar fondi IRES tomonidan qo’llab quvvatlangan boʻlib,  unda ayni damda universitetimizda mehmon boʻlib turgan xorijlik olimlar maʼruza qiladilar.
▫️Bugungi xalqaro maktabda Kaliforniya universiteti akademigi, dunyoga mashhur ayol matematik olima Svetlana Jitomirskaya dars mashgʻulotlarini olib bormoqda.
▪️Ushbu xalqaro maktabda AQShdan tashrif buyurgan 15 nafar PhD doktorantlar, O’zbekistonlik 10 nafar yosh tadqiqotchilar ikki hafta davomida maxsus kurslar bo’yicha ma’ruzalar tinglaydilar va amaliy mashg’ulotarda qatnashadilar.

American scientist Svetlana Jitomirskaya began training in the framework of the international school
From July 26, 2022, at the same time as the International Conference, special courses for young people of our university will be held within the international school.
This school is supported by the US National Research Foundation IRES, and foreign scientists who are visiting our university at the moment give lectures.
Svetlana Jitomirskaya, an academician of the University of California, a world-renowned female mathematician, is conducting classes at the international school today.
In this international school, 15 PhD students from the USA and 10 young researchers from Uzbekistan will listen to lectures on special courses and participate in practical training for two weeks.