Yangi o'quv yilining ilk Kengash majlisi bo'lib o'tdi
Bugun Urganch davlat universitetida 2022/2023-oʻquv yilining ilk Kengash majlisi boʻlib oʻtdi.  Majlis yangi oʻquv yiliga tayyorgarlik masalalariga bagʻishlandi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Unda kun tartibidagi quyidagi masalalar boʻyicha masʼullar tomonidan maʼlumot berildi hamda Kengash aʼzolarining fikr-mulohazalar tinglandi:
▪️O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning  Samarqand shahrida “Buyuk ipak yo‘li” xalqaro turizm markazining ochilishiga bag‘ishlangan tantanali marosimdagi nutqi mazmun-mohiyati hamda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorgi Kengesining navbatdan tashqari 34-sessiyasida ishtiroki haqida;
▪️2022-2023-o‘quv yili uchun Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar rejasini tasdiqlash to‘g‘risida;
▪️Universitet Ta’lim sifatini nazorat qilish bo’limining 2022-2023-o’quv yili uchun “Yo’l xaritasi”ni muhokama qilish va tasdiqlash  to‘g‘risida;
▪️Yangi o‘quv yili uchun universitet Kengashi ish rejasi va kengash tarkibini tasdiqlash to‘g‘risida.
Kengash yigʻilishi yakunida turli xil masalalar muhokama etildi va universitet rahbariyatining tegishli topshiriqlari berildi.

Состоялось первое заседание Совета в новом учебном году
Сегодня в Ургенчском государственном университете состоялось первое заседание Совета 2022/2023 учебного года. Встреча была посвящена подготовке к новому учебному году. Совет прошел под председательством ректора университета Бахрома Абдуллаева и членов совета.
Официальными лицами дана информация по следующим вопросам повестки дня, а также заслушаны мнения членов Совета:
О содержании выступления Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева на торжественном открытии международного туристического центра «Великий шелковый путь» в Самарканде и его участии во внеочередном 34-м заседании Джокоргинского Совета Республики Каракалпакстан;
Об утверждении плана работы с молодежью и духовно-просветительской работы на 2022-2023 учебный год;
Об обсуждении и утверждении «Дорожной карты» Управления контроля качества образования университета на 2022-2023 учебный год;
Об утверждении плана работы Совета Университета и состава Совета на новый учебный год.
В завершение заседания совета были обсуждены различные вопросы и даны соответствующие поручения руководства университета.