Yangi o'quv yilining ilk Kengash majlisi bo'lib o'tdi
Bugun Urganch davlat universitetida 2022/2023-oʻquv yilining ilk Kengash majlisi boʻlib oʻtdi.  Majlis yangi oʻquv yiliga tayyorgarlik masalalariga bagʻishlandi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Unda kun tartibidagi quyidagi masalalar boʻyicha masʼullar tomonidan maʼlumot berildi hamda Kengash aʼzolarining fikr-mulohazalar tinglandi:
▪️O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning  Samarqand shahrida “Buyuk ipak yo‘li” xalqaro turizm markazining ochilishiga bag‘ishlangan tantanali marosimdagi nutqi mazmun-mohiyati hamda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorgi Kengesining navbatdan tashqari 34-sessiyasida ishtiroki haqida;
▪️2022-2023-o‘quv yili uchun Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar rejasini tasdiqlash to‘g‘risida;
▪️Universitet Ta’lim sifatini nazorat qilish bo’limining 2022-2023-o’quv yili uchun “Yo’l xaritasi”ni muhokama qilish va tasdiqlash  to‘g‘risida;
▪️Yangi o‘quv yili uchun universitet Kengashi ish rejasi va kengash tarkibini tasdiqlash to‘g‘risida.
Kengash yigʻilishi yakunida turli xil masalalar muhokama etildi va universitet rahbariyatining tegishli topshiriqlari berildi.

The first Council meeting of the new academic year was held
Today, the first Council meeting of the 2022/2023 academic year was held at Urganch State University. The meeting was devoted to preparation for the new academic year. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
Information was given by the officials on the following issues on the agenda, and opinions of the Council members were heard:
About the content of the speech of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev at the ceremonial opening of the "Great Silk Road" international tourism center in Samarkand and his participation in the extraordinary 34th session of the Dzhokorgi Council of the Republic of Karakalpakstan;
On approval of the plan of youth issues and spiritual and educational work for the 2022-2023 academic year;
On discussing and approving the "Road Map" of the University Education Quality Control Department for the 2022-2023 academic year;
On approval of the work plan of the University Council and the composition of the Council for the new academic year.
At the end of the meeting of the council, various issues were discussed and relevant tasks of the university management were given.