Yusupov Davronbek Firnafasovich 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (informatika) ixtisosligi boʻyicha “Informatika fani tarkibini strukturalab neyron toʻrlari orqali talabalarni faollashtirish metodikasi” mavzusidagi pedagogika fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan doktorlik dissertatsiya ishini Nukus davlat pedagogika instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019.Ped.34.01 raqamli Ilmiy kengashning 2022-yil 26-avgust kuni yigʻilishida 100% lik ovoz bilan muvaffaqiyatli himoya qildi.
Dissertant va uning ilmiy rahbari fizika-matematika fanlari doktori, professor Saʼdullayeva Shaxlo Azimboyevnani ushbu muvaffaqiyat bilan chin dildan tabriklaymiz!

The dissertation written for the PhD degree was successfully defended
The dissertation of a doctoral student Yusupov Davronbek Firnafasovich on the topic "Informatika fani tarkibini strukturalab neyron toʻrlari orqali talabalarni faollashtirish metodikasi" for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in pedagogical sciences on the specialty 13.00.02 - "Education and training theory and methodology (informatics)" at the meeting of DSc.03/30.12.2019. #Ped.34.01 the Scientific Council of Nukus State Pedagogical Institute was held on August 26, 2022, and he defended with 100% votes.
We heartily congratulate the dissertation student and his supervisor, Doctor of Physics and Mathematics, Professor Sadullayeva Shakhlo Azimboyevna, on this success!