Urganch davlat universiteti Kengashi majlisida bir guruh fidoiy professor-oʻqituvchilar taqdirlandi
Joriy yil 28-sentabr kuni Urganch davlat universiteti Kengashining 2-majlisi boʻlib oʻtdi. 1-oktabr – “Oʻqituvchi  va murabbiylar kuni” arafasidagi ushbu Kengash majlisi universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida bayramona kayfiyatda oʻtkazildi.
Yigʻilish avvalida rektor B.Abdullayev taʼlim sohasida samarali mehnat qilib, talaba-yoshlarning zamona talablari asosida kasb-hunar egallashi yoʻlida, ularni yurtga sadoqat ruhida tarbiyalashdagi fidoiyligi, kelajak avlodga ibrat maktabi boʻluvchi shijoati uchun bir guruh professor-oʻqituvchilar va tyutorlarga faxriy yorliq hamda esdalik sovgʻalarini oʻzining samimiy va ezgu tilak-istaklari ila topshirdi.
Shuningdek, Iqtisodiyot fakulteti oʻqituvchisi I.Madaminovga  Iqtisodiyot fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) diplomini hamda  "Navro‘z sadolari" ko‘p ovozli xalq cholg‘ulari ansambl va orkestrlari  VIII Xalqaro festivalida faol ishtirok etib, gʻoliblikni qoʻlga kiritgan Urganch davlat universiteti  Talabalar xalq cholgʻulari orkestri rahbari I.Karimovga gʻoliblik diplomi va rasmiy nishonni tantanali topshirdi.
Shundan soʻng, Kengash yigʻilishi kun tartibidagi masalalar yuzasidan oʻz ishini davom ettirdi.
urdu.uz, Urganch davlat universiteti Kengashi majlisida bir guruh fidoiy professor-oʻqituvchilar taqdirlandi

На заседании Совета Ургенчского государственного университета чествовали группу преданных своему делу профессоров и преподавателей
28 сентября текущего года состоялось 2-е заседание Совета Ургенчского государственного университета. 1 октября – данное заседание Совета накануне «Дня учителей и наставников» прошло в праздничном настроении под председательством ректора вуза Бахрома Абдуллаева и участием членов Совета.
В начале встречи ректор Б.Абдуллаев наградил группу профессорско-преподавательского состава, тьюторов своими искренними и добрыми пожеланиями почетными грамотами и памятными подарками за эффективную работу в сфере образования, за самоотверженность в воспитании студентов и молодежи людей в духе верности стране и за их мужество стать примером для будущих поколений.
Также он торжественно вручил диплом победителя и нагрудный знак преподавателю экономического факультета И. Мадаминову, удостоенному диплома доктора философии (Ph.D) по экономическим наукам, и И. Каримову, заведующему кафедрой Студенческий оркестр народных инструментов Ургенчского государственного университета, принявший активное участие в VIII Международном фестивале полифонических народно-инструментальных ансамблей и оркестров «Звуки Навруза» и завоевавший призовое место.