Bugun Urganch davlat universitetiga Rossiyaning hamkor Udmurtiya davlat universiteti O‘quv va tashqi ishlar bo‘yicha prorektori Mixail Mixaylovich Kibardin 2022/2023 o‘quv yilida universitetlar o‘rtasida tuzilgan Ish dasturini  muhokama qilish maqsadida tashrif buyurdi.
UrDU rektori B.Abdullayev bilan kechgan rasmiy muloqotda 2022/2023 o‘quv yilida universitetlar o‘rtasida tuzilgan Ish dasturi muhokama qilinib, talaba va professor-o‘qituvchilar almashinuvi hamda 2022-yilning 30-sentabr kuni UDUda Rossiya -O‘zbekiston ilmiy va o‘quv Madaniyat markazining ochilishi bo‘yicha muzokaralar olib borildi.
Uchrashuvdan so‘ng, mehmon Tabiiy fanlar fakulteti “Geografiya, geodeziya, kartografiya” kafedrasi professor-o‘qiutvchilari bilan uchrashib, kafedaraning xalqaro loyihalardagi ishtiroki, shuningdek,   hamkorlikda seminarlar tashkil etish bo‘yicha kelishib olindi.

Рабочая программа Ургенчского государственного университета обсуждена с Удмуртским государственным университетом
Сегодня проректор по воспитательной работе и внешним связям Удмуртского государственного университета России-партнера Михаил Михайлович Кибардин посетил Ургенчский государственный университет для обсуждения Программы работы между вузами на 2022/2023 учебный год.
На официальной встрече с ректором УрГУ Б.Абдуллаевым обсуждена Программа работы, составленная между вузами на 2022/2023 учебный год, проведены обмен студентами и преподавателями и российско-узбекистанские научно-переговоры по открытию Образовательно-культурного центра.
После встречи гость встретился с профессорами и преподавателями кафедры «Географии, геодезии, картографии» факультета Естественных наук, и была достигнута договоренность об участии кафедры в международных проектах, а также об организации совместные семинары.