Urganch davlat universiteti tyutorlari respublika oʻquv seminarida ishtirok etishmoqda
Oliy taʼlim muassasalarida ma'naviy-ma'rifiy ishlarni yanada faollashtirish va mazkur yo'nalishdagi kadrlar salohiyatini oshirish maqsadida oliy taʼlim  muassasalari tyutorlari ishtirokida bugun, 2022-yilning 4-oktabr kuni Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi tomonidan oʻquv seminar tashkil etildi.
Ushbu oʻquv seminarda Respublika OTMlari qatorida UrDU Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi rahbarligida universitetning barcha tyutorlari ham, qolaversa, Qoraqalpogʻiston Respublikasi OTMlaridan tashrif buyurgan tyutorlar onlayn tarzda ZOOM ilovasi orqali faol qatnashmoqdalar.
Anjumanda oliy taʼlim  muassasalarida faoliyat olib borayotgan tyutorlar faoliyatini yanada jadallashtirish, ularning bugungi kunda dunyoda kechayotgan geosiyosiy va mafkuraviy jarayonlar hamda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlardan xabardorlik darajasini oshirishga katta eʼtibor qaratilmoqda.
Shuningdek, seminar doirasida respublikamizning nufuzli o1iy taʼlim  muassasalari tyutorlarining faoliyatlari bilan yaqindan tanishish, ish jarayonlaridagi oʼziga xos tomonlari, talaba-yoshlarni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etishga qaratilgan ish dasturlari hamda talabalar bilan yanada yaqin boʻlish, ularning muammo va kamchiliklarini bartaraf qilish mexanizmlari haqida ham bilimlarga ega boʻlishmoqda.

Тьюторы Ургенчского государственного университета принимают участие в республиканском учебном семинаре
Сегодня, 4 октября 2022 года, Министерством высшего и среднего специального образования был организован обучающий семинар с участием тьюторов высших учебных заведений в целях дальнейшей активизации духовно-просветительской работы в высших учебных заведениях и повышения потенциала кадров. в этом направлении.
Все тьюторы вуза, а также приглашенные тьюторы из вузов Республики Каракалпакстан принимают активное участие онлайн через приложение ZOOM, под руководством заведующего отделом по работе с молодежью, духовности и образования УрГУ.
На конференции большое внимание уделяется активизации деятельности тьюторов, работающих в высших учебных заведениях, повышению уровня их осведомленности о геополитических и идеологических процессах, происходящих сегодня в мире, а также о реформах, проводимых в нашей стране.
Также в рамках семинара они познакомятся с деятельностью тьюторов престижных высших учебных заведений нашей республики, их особенностями в рабочих процессах, рабочими программами, направленными на содержательную организацию свободного времени студентов, и механизмы быть ближе к учащимся, устранять их проблемы и недостатки.