Urganch davlat universiteti tyutorlari respublika oʻquv seminarida ishtirok etishmoqda
Oliy taʼlim muassasalarida ma'naviy-ma'rifiy ishlarni yanada faollashtirish va mazkur yo'nalishdagi kadrlar salohiyatini oshirish maqsadida oliy taʼlim  muassasalari tyutorlari ishtirokida bugun, 2022-yilning 4-oktabr kuni Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi tomonidan oʻquv seminar tashkil etildi.
Ushbu oʻquv seminarda Respublika OTMlari qatorida UrDU Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi rahbarligida universitetning barcha tyutorlari ham, qolaversa, Qoraqalpogʻiston Respublikasi OTMlaridan tashrif buyurgan tyutorlar onlayn tarzda ZOOM ilovasi orqali faol qatnashmoqdalar.
Anjumanda oliy taʼlim  muassasalarida faoliyat olib borayotgan tyutorlar faoliyatini yanada jadallashtirish, ularning bugungi kunda dunyoda kechayotgan geosiyosiy va mafkuraviy jarayonlar hamda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlardan xabardorlik darajasini oshirishga katta eʼtibor qaratilmoqda.
Shuningdek, seminar doirasida respublikamizning nufuzli o1iy taʼlim  muassasalari tyutorlarining faoliyatlari bilan yaqindan tanishish, ish jarayonlaridagi oʼziga xos tomonlari, talaba-yoshlarni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etishga qaratilgan ish dasturlari hamda talabalar bilan yanada yaqin boʻlish, ularning muammo va kamchiliklarini bartaraf qilish mexanizmlari haqida ham bilimlarga ega boʻlishmoqda.

Tutors of Urganch State University are participating in the republican educational seminar
Today, on October 4, 2022, a training seminar was organized by the Ministry of Higher and Secondary Specialised Education with the participation of tutors of higher educational institutions in order to further activate spiritual and educational work in higher educational institutions and increase the potential of personnel in this direction.
All tutors of the university, as well as visiting tutors from HEIs of the Republic of Karakalpakstan, are actively participating online through the ZOOM application, under the leadership of the head of the Department of Work with Youth, Spirituality, and Education of UrSU.
At the conference, great attention is paid to intensifying the activities of tutors working in higher education institutions, to raising their level of awareness of the geopolitical and ideological processes taking place in the world today, as well as the reforms implemented in our country.
Also, within the framework of the seminar, they will get to know the activities of the tutors of the prestigious higher education institutions of our republic, their unique aspects in the work processes, work programs aimed at meaningful organization of students' free time, and the mechanisms to be closer to students, to eliminate their problems and shortcomings.