Oʻzbekiston respublikasi qonunchilik palatasi deputati Muxtor Ibragimov masofaviy taʼlim shakli boʻyicha seminar oʻtkazdi
Bugun, 17-oktabr kuni  “Inson qadrini ulugʻlash va faol mahalla yili” Davlat dasturining 35- va 46-maqsadlarida belgilangan vazifalar ijrosi boʻyicha  Oʻzbekiston Respublikasi  Qonunchilik palatasi deputati Muxtor Ibragimov Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida Urganch davlat universitetida boʻlib, bu borada universitetda amalga oshirilgan ishlar yuzasidan oʻquv ishlari boʻyicha prorektor S.Xodjaniyozov boshchiligidagi tegishli masʼullar ishtirokida seminar oʻtkazdi.
Seminarda universitetda masofaviy ta’lim shaklining tashkil etilishi holati, xususan, masofaviy ta’lim shaklida o‘quv tashkil etilgan ta’lim yoʻnalishi, talabalar soni, professor-o‘qituvchilarga darslarning taqsimlanishi, onlayn-platformalar, masofaviy ta’lim shaklini tashkil etish uchun o‘quv-uslubiy, moddiy-texnik bazaning mavjudligi kabi masalalar atroflicha muhokama etildi.
Oʻzbekiston respublikasi  qonunchilik palatasi deputati Muxtor Ibragimov masofaviy taʼlim shakli boʻyicha seminar oʻtkazdi;urdu.uz

Депутат Законодательной палаты Республики Узбекистан Мухтар Ибрагимов провел семинар по форме дистанционного обучения
Сегодня, 17 октября, депутат Законодательной палаты Республики Узбекистан Мухтар Ибрагимов в рамках визита в Хорезмскую область посетил Ургенчский государственный университет с целью выполнения задач, определенных в 35-й и 46-й целях Государственной программы «Год человеческого достоинства и активного добрососедства» и обсудили работу, проделанную в университете. Был проведен семинар с участием соответствующих должностных лиц во главе с проректором по воспитательной работе С.Ходжаниезовым.
На семинаре был рассмотрен статус организации дистанционного обучения в вузе, в частности направление обучения, организованного в форме дистанционного обучения, количество студентов, распределение занятий по профессорско-преподавательскому составу, онлайн-площадки, организация Обсуждаются такие вопросы дистанционного образования, как наличие учебно-методической и материально-технической базы.