Fakultetlarning yoshlar yetakchilari bilan ochiq muloqot oʼtkazildi
Bugun, 2-noyabr kuni UrDU rektor maslahatchisi R.Sharipov, Korrupsiyaga qarshi kurashish “komplayns nazorat” tizimini boshqarish bo'limi boshlig'i X.Shixova hamda Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi UrDU boshlangʻich tashkiloti yetakchisi A.Samandarovlar barcha fakultetlarning yoshlar yetakchilari bilan uchrashdilar.
▪️Uchrashuvda asosiy eʼtibor yoshlar yetakchilari uchun fakultetlarda yaratilgan sharoitlar, kamchilik va muammolarga qaratildi. Faoliyatlariga toʻsqinlik qilayotgan holatlar haqida soʻraldi. Faoliyatlari yuzasidan fikr-mulohazalari va tashabbuslari tinglandi.
▪️Yetakchi talabalar har jihatdan boshqa talabalarga oʻrnak boʻlishlari, universitetning oʻquv va maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlarida faol va ilgʻor boʻlishlari taʼkidlandi.

Состоялся открытый диалог с молодежными лидерами факультетов
Сегодня, 2 ноября, Р. Шарипов, советник ректора УрГУ, заведующая кафедрой противодействия коррупции «Комплаенс-контроль», Х. Шихова и А. Самандаров, руководитель первичной организации Союза молодежи Узбекистан, встретились с лидерами молодежи всех факультетов.
▪️На встрече основное внимание было уделено условиям, недостаткам и проблемам, созданным на факультетах для молодежных лидеров. Их спросили об обстоятельствах, препятствующих их деятельности. Были выслушаны мнения и инициативы относительно их деятельности.
▪️ Было подчеркнуто, что студенты-лидеры должны быть примером для других студентов во всех отношениях, должны быть активными и продвинутыми в образовательном и духовно-воспитательном процессах университета.
▪️Кроме того, было решено усилить продвижение принципа «Вакцина честности» в борьбе с коррупцией через лидеров.