Mahallalarning faol yoshlari taqdirlandi
Xususan, mahallalardagi  yoshlarning boʼsh vaqtini mazmunli tashkil etish, milliy xalq oʼyinlari va sport turlarini yoshlar orasida ommalashtirish, 5 ta muhim tashabbus loyihalari, turli toʻgaraklar, yoshlar festivallari va boshqa madaniy-maʼrifiy tadbirlarni amalga oshirish yuzasidan bir qator ishlar reja asosida oʻtkazilmoqda.
Ushbu tadbirlarni amalga oshirishda mahallalarning yoshlar yetakchilari oʻzlarining munosib hissani qoʻshmoqdalar.
Bugun UrDU Birinchi prorektori S.Davletov “To’maris izdoshlari” madaniy-maʼrifiy tadbiri doirasida ana shunday yoshlar yetakchilari, MFY xotin-qizlar masalalari bo‘yicha faollari, mahallalarning bir guruh iqtidorli yoshlari bilan  uchrashuv oʻtkazdi, kelgusida mahalla va OTM oʻrtasidagi hamkorlikni yanada kelgaytirish borasida suhbatlashdi hamda ularga faolligi uchun faxriy yorliq va universitetning esdalik sovgʻalarini topshirdi.

Active young people of the neighborhoods were awarded
In particular, a number of activities related to the meaningful organization of the free time of the youth in the neighborhoods, the popularization of national folk games and sports among the youth, the implementation of 5 important initiative projects, various clubs, youth festivals and other cultural and educational events are being carried out according to the plan.
The youth leaders of the neighborhoods make their due contribution in the implementation of these activities.
Today, UrSU First Vice-Rector S. Davletov held a meeting with such youth leaders and talked about , "MFY" activists on women's issues, and a group of talented young people of the neighborhoods within the framework of the cultural and educational event "Descendants of Tomaris" and presented them with an honorary certificate and souvenirs of the university for their activity.