Ege davlat universiteti bilan mobillik amalga oshirilmoqda
Bugungi kunda mamlakatimizda ta’lim yo’nalishini rivojlantirishga alohida e’tibor qaratilayotgani hech kimga sir emas. Ayniqsa, xorijiy o’quv yurtlari bilan birgalikda faoliyat olib borish, o’quv-metodik, ilmiy-tadqiqot va tajriba almashish ishlari keng amalga oshirilmoqda. Bu borada Urganch davlat universiteti ham ilgʼor taʼlim muassasalaridan biri sanaladi.
Jumladan, hozirda universitetimizning  Pedagogika, Xorijiy filologiya va Fizika-matematika fakultetlaridan 13 nafar professor-o‘qituvchilar va talabalar  universitetlar o'rtasidagi mobillikni amalga oshirish maqsadida Turkiyaning Izmir shahridagi hamkor Ege davlat universitetida joriy yil 5-dekabridan 23-dekabrigacha boʼlib turibdilar.

Mobility is being implemented with Ege State University
It is no secret that special attention is paid to the development of education in our country today. In particular, joint activities with foreign educational institutions, educational-methodical, scientific-research and experience exchange are being carried out widely. In this regard, Urganch State University is considered one of the leading educational institutions.
In particular, currently 13 professors and students from the faculties of Pedagogy, Foreign Philology and Physics and Mathematics of our university are staying at the partner Ege State University in Izmir, Turkey, from December 5 to December 23 of this year in order to implement mobility between universities.