“Maʼrifat maydoni” koʼrik-tanlovining hududiy bosqichi boʼlib oʼtdi
Maʼlumki, oliy taʼlim muassasalari talaba-yoshlari oʻrtasida atoqli adiblar va mutafakkirlarimiz ijodiy merosini keng targʻib qilish, ularning adabiyotga qiziqishlarini yanada oshirish, oʻz iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yaratish hamda ularni ragʻbatlantirish maqsadida har yili “Maʼrifat maydoni” koʼrik-tanlovini oʼtkazish anʼanaga aylangan.
Ayni kunlarda respublikamiz boʼylab ushbu tanlovning hududiy bosqichlari boʼlib oʼtmoqda. Jumladan, Urganch davlat universitetida ham bugun viloyatimizdagi davlat oliy taʼlim muassasalari talabalari oʻrtasida “Maʼrifat maydoni” koʼrik-tanlovining hududiy bosqichi oʻtkazildi.
Unda tanlovning barcha shartlaridan muvaffaqiyatli oʻtgan Urganch davlat universitetining Filologiya fakulteti jamoasi birinchilikni qoʻlga kiritib, tanlovning mintaqaviy bosqichiga yoʻl oldi.

The regional round of the "Enlightenment Field" contest was held
It is known that in order to widely promote the creative heritage of our famous writers and thinkers among the students of higher educational institutions, to increase their interest in literature, to create an opportunity to demonstrate their talents, and to encourage them, it has become a tradition to hold the "Enlightenment Field" contest every year.
These days, regional rounds of this contest are taking place across our republic. In particular, at the Urganch State University today, the regional round of the "Enlightenment Field" contest was held among students of state higher education institutions in our region.
The team of the Faculty of Philology of Urganch State University, which successfully passed all the tasks of the contest, won first place and went to the regional round of the contest.