“Maʼrifat maydoni” koʼrik-tanlovining hududiy bosqichi boʼlib oʼtdi
Maʼlumki, oliy taʼlim muassasalari talaba-yoshlari oʻrtasida atoqli adiblar va mutafakkirlarimiz ijodiy merosini keng targʻib qilish, ularning adabiyotga qiziqishlarini yanada oshirish, oʻz iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yaratish hamda ularni ragʻbatlantirish maqsadida har yili “Maʼrifat maydoni” koʼrik-tanlovini oʼtkazish anʼanaga aylangan.
Ayni kunlarda respublikamiz boʼylab ushbu tanlovning hududiy bosqichlari boʼlib oʼtmoqda. Jumladan, Urganch davlat universitetida ham bugun viloyatimizdagi davlat oliy taʼlim muassasalari talabalari oʻrtasida “Maʼrifat maydoni” koʼrik-tanlovining hududiy bosqichi oʻtkazildi.
Unda tanlovning barcha shartlaridan muvaffaqiyatli oʻtgan Urganch davlat universitetining Filologiya fakulteti jamoasi birinchilikni qoʻlga kiritib, tanlovning mintaqaviy bosqichiga yoʻl oldi.

Состоялся областной тур конкурса «Поле просвещения»
Известно, что в целях широкой пропаганды творческого наследия наших знаменитых писателей и мыслителей среди студентов высших учебных заведений, повышения их интереса к литературе, создания возможности для проявления их талантов, их поощрения стало традиция ежегодно проводить конкурс «Поле просвещения».
В эти дни в нашей республике проходят областные туры этого конкурса. В частности, в Ургенчском государственном университете сегодня прошел областной тур конкурса «Поле просвещения» среди студентов государственных высших учебных заведений нашего региона.
Команда филологического факультета Ургенчского государственного университета, успешно прошедшая все задания конкурса, заняла первое место и прошла в областной тур конкурса.