Yangi qabul qilingan magistrlar bilan uchrashuv o'tkazildi
Bugun Urganch davlat universitetining magistratura mutaxassisliklariga 2022/2023 o‘quv yili yanvar oyi qabuli bo‘yicha tanlovdan oʻtgan magistrantlar bilan UrDU Magistratura boʻlimi boshligʻi Y.Taxirov uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda oʻquv jarayonlarining tashkil etilishi, taʼlim Kredit-modul tizimi asosida olib borilishi, darslar 20-fevraldan boshlanishi va universitetda magistrlar uchun yaratilgan sharoitlar haqida maʼlumotlar berildi.
Shuningdek,  2 yil oʻqish mobaynida magistrdan talab qilinadigan xorijiy tilni bilish darajasini baholovchi milliy yoki xalqaro tan olingan B2 (C1) darajadagi sertifikatni 2024-yil oxiriga qadar taqdim qilish lozimligi haqida tushuntirish berildi.

A meeting was held with newly admitted masters
Today, the head of the Master's Department of Urgench State University, Y. Takhirov, held a meeting with the graduate students who passed the competition for January admission to the master's specialties of the Urganch State University for the 2022/2023 academic year.
At the meeting, information was given about the organization of educational processes, education based on the Credit-module system, classes starting on February 20, and the conditions created for masters at the university.
It was also explained that a national or internationally recognized B2 (C1) level certificate, which assesses the level of knowledge of a foreign language required for a master's degree during 2 years of study, must be submitted by the end of 2024.