Yangi qabul qilingan magistrlar bilan uchrashuv o'tkazildi
Bugun Urganch davlat universitetining magistratura mutaxassisliklariga 2022/2023 o‘quv yili yanvar oyi qabuli bo‘yicha tanlovdan oʻtgan magistrantlar bilan UrDU Magistratura boʻlimi boshligʻi Y.Taxirov uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda oʻquv jarayonlarining tashkil etilishi, taʼlim Kredit-modul tizimi asosida olib borilishi, darslar 20-fevraldan boshlanishi va universitetda magistrlar uchun yaratilgan sharoitlar haqida maʼlumotlar berildi.
Shuningdek,  2 yil oʻqish mobaynida magistrdan talab qilinadigan xorijiy tilni bilish darajasini baholovchi milliy yoki xalqaro tan olingan B2 (C1) darajadagi sertifikatni 2024-yil oxiriga qadar taqdim qilish lozimligi haqida tushuntirish berildi.

Состоялась встреча с вновь поступившими магистрантами
Сегодня заведующий кафедрой магистратуры Ургенчского государственного университета Тахиров Ю.А. провел встречу с аспирантами, прошедшими конкурс на январский прием в магистратуру специальностей Ургенчского государственного университета на 2022/2023 учебный год.
На встрече была дана информация об организации учебных процессов, обучении по кредитно-модульной системе, начале занятий с 20 февраля, условиях, созданных для магистров в университете.
Также разъяснено, что до конца 2024 года должен быть представлен национальный или международно-признанный сертификат уровня В2 (С1), который оценивает уровень знания иностранного языка, необходимого для получения степени магистра, в течение 2 лет обучения.