O'zbekiston xalq shoirasi Zulfiya Isroilova tavalludining 108 yilligi munosabati bilan joylarda tadbirlar o'tkazilmoqda
Joriy yilning 1-mart sanasida Urganch davlat universiteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi A.Otaboyev O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Xalqaro aeroportlarda xavfsizlikni ta'minlash qo'shinlariga qarashli 7260 harbiy qism xodimlari uchun O'zbekiston xalq shoirasi Zulfiya Isroilova  tavalludining 108 yilligi munosabati bilan o'tkazilgan tadbirda ma'ruza qildi.
Tadbirda Zulfiyaning hayoti va ijodi yuzasidan atroflicha ma'lumotlar berildi. O'zbek adabiyotida sadoqat timsoliga aylangan shoiramizning ijodida vatanparlik, tinchlik kabi mavzularning ulug'langanligiga alohida e'tibor qaratildi. Tadbir ishtirokchilari o'zlari qiziqqan savollar bilan  faol ishtirok etishdi. Tadbir ko'tarinki ruhda tashkil etildi.

По случаю 108-летия со дня рождения народной поэтессы Узбекистана Зульфии Исраиловой проходят городские мероприятия
1 марта с.г. преподаватель кафедры узбекского языка и литературы Ургенчского государственного университета А. Атабоев, народная поэтесса Узбекистана Зульфия, для сотрудников 7260-й воинской части МВД Республики Узбекистана для сил безопасности международных аэропортов Исраилова выступила на мероприятии, посвященном 108-летию со дня ее рождения.
На мероприятии была дана подробная информация о жизни и творчестве Зульфии. Особое внимание было уделено прославлению таких тем, как патриотизм и мир в творчестве нашей поэтессы, ставшей символом верности в узбекской литературе. Участники мероприятия активно участвовали с интересующими их вопросами. Мероприятие было организовано в веселой атмосфере.