Voleybol boʻyicha Oʻzbekiston chempionati boʻlib oʻtmoqda
Joriy yil 28-aprel  -  3-may kunlari Xorazm viloyatida sportning Voleybol turi boʻyicha 23 yoshgacha boʻlgan oʻsmirlar oʻrtasida Oʻzbekiston chempionati oʻtkazilmoqda. Chempionatning oʻgʻil bolalar oʻrtasidagi bahslari Urganch davlat universiteti Jismoniy madaniyat fakultetining sport zallarida boʻlib oʻtmoqda. Unda Qoraqalpogʻiston Respublikasi va barcha viloyatlardan jami 14 ta jamoa ishtirok qilishmoqda.
Taʼkidlash joizki, ushbu chempionatning qizlar oʻrtasidagi bahslarida UrDU Jismoniy madaniyat fakultetining ham voleybolchi talaba-qizlari Xorazm viloyati terma jamoasi tarkibida qatnashmoqda.

Состоялся чемпионат Узбекистана по волейболу
С 28 апреля по 3 мая текущего года в Хорезмской области проходит Чемпионат Узбекистана среди подростков до 23 лет. Соревнования на первенство среди мужчин проходят в спортивных залах факультета Физической культуры Ургенчского государственного университета. Всего в нем принимают участие 14 команд из Республики Каракалпакстан и всех регионов.
Стоит отметить, что в женских соревнованиях этого чемпионата в составе сборной Хорезмской области принимают участие студентки-волейболистки факультета Физической культуры УрГУ.