Kecha, 13-avgust kuni hamyurtlarimiz va xorijlik mehmonlar uchun yuqori saviyada tashkil etilgan anʼanaviy Respublika “Qovun sayli” festivalining yopilishiga bag'ishlangan tantanali taqdirlash marosimi va konsert dasturi bo'lib o'tdi.
Yopilish marosimida asosiy g‘oliblar, jumladan, Gran pri Xiva shahri (Jentra avtomobili),  1-o‘rin Qo‘shko‘pir tumani (Nexia-3 avtomobili),  2-o‘rin Toshkent viloyati (Spark avtomobili) hamda 3-o‘rin Yangibozor tumani (Damas avtomobili) bilan taqdirlanishdi.
Shuningdek, 6 ta nominatsiya bo‘yicha  bir qator tuman va shaharlar, tashkilot va muassasalar, fermer xo‘jaliklari munosib taqdirlandi.
Ikki kunlik festival mobaynida o'zining innovatsion ko'rgazmasi bilan faol ishtirok etgan Urganch davlat universiteti "Qovunchilikda innovatsion texnologiyalar joriy qilinganligi uchun" nominatsiyasi bo'yicha 1-o'ringa munosib deb topilib, diplom va mototsiklni qoʻlga kiritdi.
G‘oliblarni taqdirlash marosimidan so‘ng, barcha mehmonlar hamda  tashrif buyuruvchilarga sahnalashtirilgan chiqishlar va ozarbayjonlik sanʼatkorlar hamda o‘zbek estradasining yulduzlari tomonidan gala-konsert dasturi namoyish etildi.

The traditional republican festival "Melon Carnival" has ended
Yesterday, on August 13, a solemn awarding ceremony and a concert program dedicated to the closing of the traditional republican "Melon Carnival" festival, organized at a high level for our compatriots and foreign guests, was held.
At the closing ceremony, the main winners was awarded Grand Prix Khiva city (Jentra car), 1st place Koshkopir district (Nexia-3 car), 2nd place Tashkent region (Spark car) and 3rd place place Yangibozor district (Damas car).
Also, a number of districts and cities, organizations and institutions, farms were duly awarded in 6 nominations.
During the two-day festival, Urganch State University, which actively participated with its innovative exhibition, won the 1st place in the nomination "For the introduction of innovative technologies in melon production" and won a diploma and a motorcycle.
After the ceremony of awarding the winners, staged performances and a gala concert program by Azerbaijani artists and stars of Uzbek pop music were presented to all guests and visitors.