Kecha, 13-avgust kuni hamyurtlarimiz va xorijlik mehmonlar uchun yuqori saviyada tashkil etilgan anʼanaviy Respublika “Qovun sayli” festivalining yopilishiga bag'ishlangan tantanali taqdirlash marosimi va konsert dasturi bo'lib o'tdi.
Yopilish marosimida asosiy g‘oliblar, jumladan, Gran pri Xiva shahri (Jentra avtomobili),  1-o‘rin Qo‘shko‘pir tumani (Nexia-3 avtomobili),  2-o‘rin Toshkent viloyati (Spark avtomobili) hamda 3-o‘rin Yangibozor tumani (Damas avtomobili) bilan taqdirlanishdi.
Shuningdek, 6 ta nominatsiya bo‘yicha  bir qator tuman va shaharlar, tashkilot va muassasalar, fermer xo‘jaliklari munosib taqdirlandi.
Ikki kunlik festival mobaynida o'zining innovatsion ko'rgazmasi bilan faol ishtirok etgan Urganch davlat universiteti "Qovunchilikda innovatsion texnologiyalar joriy qilinganligi uchun" nominatsiyasi bo'yicha 1-o'ringa munosib deb topilib, diplom va mototsiklni qoʻlga kiritdi.
G‘oliblarni taqdirlash marosimidan so‘ng, barcha mehmonlar hamda  tashrif buyuruvchilarga sahnalashtirilgan chiqishlar va ozarbayjonlik sanʼatkorlar hamda o‘zbek estradasining yulduzlari tomonidan gala-konsert dasturi namoyish etildi.

Завершился традиционный республиканский фестиваль «Карнавал дынь»
Вчера, 13 августа, состоялась торжественная церемония награждения и концертная программа, посвященная закрытию традиционного республиканского фестиваля «Дынный карнавал», организованного на высоком уровне для наших соотечественников и зарубежных гостей.
На церемонии закрытия основным победителям были вручены Гран-при г. Хива (автомобиль Джентра), 1 место Кушкупирский район (автомобиль Нексия-3), 2 место Ташкентская область (автомобиль Спарк) и 3 место Янгибозорский район (автомобиль Дамас).
Также ряд районов и городов, организаций и учреждений, фермерских хозяйств были награждены по 6 номинациям.
В ходе двухдневного фестиваля Ургенчский государственный университет, принявший активное участие со своей инновационной выставкой, занял 1-е место в номинации «За внедрение инновационных технологий в бахчевом производстве» и получил диплом и мотоцикл.
После церемонии награждения победителей всем гостям и посетителям были представлены постановочные номера и программа гала-концерта азербайджанских артистов и звезд узбекской эстрады.