Respublika ishchi guruhi a'zolari universitetda o'rganish olib bormoqda
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining mas’ul xodimlaridan iborat ishchi guruh Xorazm viloyatidagi Oliy ta’lim muassasalarining 2023/2024 o‘quv yiliga tayyorligi hamda o‘quv jarayonining boshlanganlik holatini o‘rganish maqsadida oliygohlarda boʻlmoqdalar.
Bugun, 20-sentabr kuni Respublika ishchi guruhi aʼzosi Salohiddin Sanoqulov Urganch davlat universitetida o‘rganish ishlarini olib bormoqda.
Oʻrganishlar mobaynida muassasaning yangi o‘quv yilini samarali boshlash bo‘yicha eng tezkor chora-tadbirlarning amalga oshirilganligi, o‘quv-uslubiy ishlar, ilmiy-tadqiqot ishlari, ma’naviy - ma’rifiy jarayonlar, moddiy-texnik baza, kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik holatiga alohida eʼtibor qaratilmoqda.
Xususan, talabalarni turar joy bilan qamrab olish holati, 1-kursga qabul qilingan talabalarning oliy ta’lim muassasasi, kredit-modul tizimi, odob-axloq qoidalari bilan tanishtirilganligi, o‘quv auditoriyalari, kutubxona, faollar zali, oshxona va boshqa obyektlarning talabalarga xizmat ko‘rsatish uchun tayyorligi, ta’lim jarayonining o‘quv-me’yoriy hujjatlarga muvofiq tashkil etilganligi koʻzdan kechirilmoqda.

Members of the republican working group are studying at the university
A working group consisting of responsible employees of the Ministry of Higher Education, Science and Innovations is visiting universities in order to study the readiness of higher education institutions in the Khorezm region for the 2023/2024 academic year and the state of the beginning of the educational process.
Today, on September 20, a member of the Republican working group, Salahiddin Sanogulov, is studying at Urganch State University.
During the studies, special attention is paid to the implementation of the fastest measures for the effective start of the new academic year of the institution, educational and methodological works, scientific and research works, spiritual and educational processes, material and technical base, the state of preparation for the autumn-winter season.
In particular, the state of student accommodation, introduction of students admitted to the 1st year higher education institution, credit-module system, rules of etiquette, study halls, library, hall of activists, kitchen and other facilities to serve students readiness for presentation, the organization of the educational process in accordance with educational and regulatory documents is being reviewed.