Bugun, 28-dekabr kuni Ta’lim sifatini nazorat qilish bo’limi boshlig’i K.Bobojonov va Ta'limni kredit tizimini boshqarish va ma'lumotlar bazasini monitoring qilish bo'limi boshlig’i M.Habibullayev tomonidan Xorijiy filologiya fakultetida professor-o’qituvchilar uchun o’quv seminar tashkil etildi.
Seminarda kredit-modul tizimida oʼquv jarayonini sifatli tashkil etish, 2023/2024 o’quv yili kuzgi semestri yakuni bo’yicha o’tkaziladigan yakuniy nazorat ishlarini talab darajasida oʻtkazish va shaffofligini ta’minlash yuzasidan tushuntirish berildi.
Shuningdek, uchrashuvda Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” bo’limi boshlig’i H.Shihova o’quv jarayonlarida “Akademik halollik” va taʼlimda korrupsion holatlarni oldini olish haqida maʼruza qildi.

Educational seminars on full implementation of the credit-module system in the educational process for professors and teachers are ongoing at Urgench State University
Today, on December 28, K.Bobojonov, Head of the Education Quality Control Department and M.Habibulayev, Head of the Education Credit System Management and Database Monitoring Department organized a training seminar for teachers at the Faculty of Foreign Philology.
At the seminar, an explanation was given regarding the quality organization of the educational process in the credit-module system, the completion of the final control work at the end of the fall semester of the 2023/2024 academic year, and ensuring its transparency.
Also, at the meeting, the head of the "Compliance control" department for combating corruption, H. Shihova, gave a report on "Academic honesty" in educational processes and prevention of corrupt situations in education.