UrDU maʼmuriyati va Kasaba uyushma qoʻmitasi oʻrtasida konferensiya boʻlib oʻtdi
2024-yilning 30-yanvar kuni UrDU maʼmuriyati va Kasaba uyushma qoʻmitasi oʻrtasida 2023-2025-yillarga moʻljallab tuzilgan Jamoa shartnomasi bandlarining 2023-yilda bajarilishi va 2024-yillarga jamoa shartnomasini tasdiqlashga bagʻishlangan konferensiya boʻlib oʻtdi.
Unda fakultet va boʻlimlardan 224 nafar delegatlar ishtirok etdi. Konferensiyani UrDU O'quv ishlari boʻyicha prorektori S.Xodjaniyazov olib bordi.  Anjumanda universitet rektori B.I.Abdullayev va Kasaba uyushma qoʻmitasi  Q.Xamrayevning  “UrDU ma’muriyati bilan boshlang‘ich kasaba uyushmasi qo‘mitasi  o‘rtasidagi Jamoa shartnomasining 2023-yildagi bajarilish ahvoli” mavzusidagi hisoboti tinglandi.
Shundan soʻng,  “UrDU ma’muriyati bilan boshlang‘ich kasaba uyushmasi qo‘mitasi  o‘rtasida xodimlar va talabalarning mehnatini muhofaza qilish va xavfsizlik texnikasini ta’minlash ishlari bo‘yicha 2023-yil uchun tuzilgan kelishuv bandlarinig bajarilishi va 2024-yil uchun kelishuvni tasdiqlash”, “Jamoa shartnomasi bandlarining 2023-yildagi bajarilish yakunlari yuzasidan maxsus komissiya  Akt-dalolatnomasini  tasdiqlash” masalalari muhokama qilinib, bu borada delegatlarning taklif va tashabbuslari tinglandi.
Yigʻilish natijalariga koʻra, 2022-yilda kasaba uyushma aʼzolari va ijtimoiy himoyaga muhtoj talabalarni ijtimoiy-iqtisodiy va huquqiy manfaatlarini himoya qilish ishlarini yanada yaxshilash maqsadida universitet ma’muriyati va boshlang‘ich kasaba uyushma qo‘mitasi o‘rtasida 2023-2025-yillar uchun tuzilgan Jamoa sharnomasiga 2024-yilda kiritiladigan qo'shimcha va o'zgartirishlar tasdiqlandi.

Состоялась конференция между руководством УрГУ и Профсоюзным комитетом
30 января 2024 года состоялось совещание администрации УрГУ и Профсоюзного комитета по вопросам выполнения положений Коллективного договора на 2023-2025 годы в 2023 году и утверждения Коллективного договора на 2024 год.
В нем приняли участие 224 делегата от факультетов и кафедр. Конференцию вел проректор по учебной работе УрГУ С. Ходжаниязов. На конференции был заслушан доклад ректора университета Б.И.Абдуллаева и профкома К.Хамраева на тему «Состояние выполнения коллективного договора между ректоратом УрГУ и первичным профкомом в 2023 году». .
После этого былы обсуждены вопросы «Реализации пунктов договора, заключенного между администрацией УрГУ и первичным профкомом по охране труда и технике безопасности работников и студентов на 2023 год и утверждение договора на 2024 год », «Утверждения Акта специальной комиссии по доработке пунктов коллективного договора в 2023 году», а также были заслушаны предложения и инициативы делегатов в этой связи.
По итогам заседания, в целях дальнейшего совершенствования работы по защите социально-экономических и правовых интересов членов профсоюза и студентов, нуждающихся в социальной защите, в 2022 году заключен договор на 2023-2025 годы между ректоратом университета и первичным профкомом Утверждены дополнения и изменения, которые будут внесены в описание команды в 2024 году.