Urganch Davlat universitetining Madaniyat saroyida "E’tirof-2019" mukofoti sovrindorlarini taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi
2019 yil 13 dekabr kuni Urganch Davlat universitetining Madaniyat saroyida "E’tirof-2019" mukofoti sovrindorlarini taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi. Malumki Prezidentimiz tomonidan ilgari surilgan 5 ta muxim tashabbus doirasida amalga oshirilgan ishlar natajasi e’tiborga olindi. Talabalar turar joyidagi talabalarning yil davomida amalga oshirilgan ishlari xakamlar tomonidan ko'rib chiqildi va eng namunali ishlar naminatsiyalar orqali baholandi.  Yil davomida "Ma’naviy-ma’rifiy ishlarda faolligi uchun.", "Eng orasta  xona"," Eng namunali qavat" kabi naminatsiyalarni qo'lga kiritgan talabalarga faxriy yorliq, tashakkurnoma va sertifikatlar topshirildi. Bugun talabalarimizning quvonchi cheksiz. Talabalar turar joyidagi ilg'or, tashabbuskor, zukko, shuningdek tartib intizomli, orasta, madaniyatli talabalarimizning mexnatlari besamar ketmadi. Ularni mexnatlari inobatga olindi, rag'batlantirildi. Zero, rag'bat insonni yuksaklikka yetaklaydi.

Award Ceremony of "Recognition-2019" Award Ceremony held at Urgench State University Cultural Center
On December 13, 2019 at the Palace of Culture of Urgench State University the ceremony of awarding the winners of the Contest-2019 was held. As it is known, the results of the work carried out in the framework of 5 important initiatives of the President were taken into consideration. The work of the students in the student dormitory during the year was reviewed by the jury, and the best works were evaluated through nominations. During the year, students who received nominations such as "For active participation in spiritual and educational activities", "The most comfortable room", "The best floor" were awarded with diplomas, certificates and certificates. The joy of our students today is endless. The hard work of our leading, initiative, intelligent and well-disciplined students in the dormitory has not gone unnoticed. Their labor was taken into account and encouraged. After all, motivation leads a person to highness.