Urganch Davlat universitetining Madaniyat saroyida "E’tirof-2019" mukofoti sovrindorlarini taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi
2019 yil 13 dekabr kuni Urganch Davlat universitetining Madaniyat saroyida "E’tirof-2019" mukofoti sovrindorlarini taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi. Malumki Prezidentimiz tomonidan ilgari surilgan 5 ta muxim tashabbus doirasida amalga oshirilgan ishlar natajasi e’tiborga olindi. Talabalar turar joyidagi talabalarning yil davomida amalga oshirilgan ishlari xakamlar tomonidan ko'rib chiqildi va eng namunali ishlar naminatsiyalar orqali baholandi.  Yil davomida "Ma’naviy-ma’rifiy ishlarda faolligi uchun.", "Eng orasta  xona"," Eng namunali qavat" kabi naminatsiyalarni qo'lga kiritgan talabalarga faxriy yorliq, tashakkurnoma va sertifikatlar topshirildi. Bugun talabalarimizning quvonchi cheksiz. Talabalar turar joyidagi ilg'or, tashabbuskor, zukko, shuningdek tartib intizomli, orasta, madaniyatli talabalarimizning mexnatlari besamar ketmadi. Ularni mexnatlari inobatga olindi, rag'batlantirildi. Zero, rag'bat insonni yuksaklikka yetaklaydi.

Церемония награждения победителей конкурса "Признание-2019" в Центре культуры Ургенчского государственного университета
13 декабря 2019 года во Дворце культуры Ургенчского государственного университета состоялась церемония награждения победителей конкурса-2019. Как известно, были приняты во внимание результаты работы, проведенной в рамках 5 важных инициатив Президента. Работа студентов в студенческом общежитии в течение года была рассмотрена жюри, а лучшие работы были оценены по номинациям. В течение года студенты, получившие такие номинации, как «За активное участие в духовно-просветительской деятельности», «Самая удобная комната», «Лучший пол», были награждены дипломами, грамотами и сертификатами. Радость наших студентов сегодня бесконечна. Тяжелая работа наших ведущих, инициативных, умных и дисциплинированных студентов в общежитии не осталась незамеченной. Их труд был принят во внимание и поощрен. Ведь мотивация ведет человека к высочеству.