Xorazm MTRKning "Assalom, Xorazm" dasturida 21-oktabr — O'zbek tili bayrami kuni munosabati bilan jonli efir o'tkazildi
Joriy yilning 20-oktabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchilari Adolat Allaberganova hamda Ro'zagul Jumaniyozovalar Xorazm MTRKning "Assalom, Xorazm" dasturida 21-oktabr — O'zbek tili bayrami kuni munosabati bilan jonli efirda chiqish qildilar.
Dastur davomida o'zbek tilining jamiyat hayotida tutgan o'rni va ahamiyati, tilning boy tarixi, tarixiy manbalar tadqiqi, tilimizning bugungi kundagi nufuzi borasida fikr-mulohazalar bildirildi. Dunyodagi boy va qadimiy tillardan biri bo'lgan o'zbek tili xalqimiz uchun milliy o'zligimiz va mustaqil davlatchiligimiz timsoli, bebaho ma'naviy boylik, buyuk qadriyat ekanligi ta'kidlandi.

20 октября этого года Адолат Аллаберганова и Розагуль Джуманёзова, преподаватели кафедры узбекского языкознания факультета узбекской филологии УрГУ, выступят в прямом эфире программы «Здравствуй, Хорезм» Хорезмского МТРК по случаю 21 октября – праздник узбекского языка они сделали.
В ходе программы были высказаны мнения о роли и значении узбекского языка в жизни общества, богатой истории языка, изучении исторических источников, влиянии нашего языка сегодня. Подчеркивалось, что узбекский язык – один из богатейших и древних языков мира – является символом нашей национальной самобытности и независимой государственности, бесценным духовным богатством и огромной ценностью для нашего народа.