"Tilshunoslik nazariyasi" fanidan ochiq seminar mashg'ulot o'tkazildi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi PhD. Sh.Alimova tomonidan o'zbek tili ta'lim yo'nalishi 201-guruh talabalariga "Tilshunoslik nazariyasi" fanidan ochiq seminar mashg'ulot o'tkazildi.
Mashg'ulot "Yevropa uyg'onish davri tilshunosligi" mavzusida guruhlarga bo'lingan holda tashkil qilindi. Dars avvalida O'zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasi yangradi.
Yangi mavzuni mustahkamlash maqsadida turli xil topshiriqlar va pedagogik texnologiyalardan, jumladan, krossvord, chaynvord hamda turli xil savol kartochkalaridan foydalanildi.

Состоялся открытый семинар по теме «Теория языкознания».
Факультет узбекской филологии, факультет узбекского языкознания, к.ф.н. Ш. Алимова провела открытый семинар по «Теории языкознания» для студентов 201 группы курса узбекского языка.
Обучение было организовано в группах по теме «Лингвистика европейского Возрождения». В начале урока прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан.
Для закрепления новой темы использовались различные задания и педагогические технологии, в том числе кроссворды, цепочки слов, различные карточки с вопросами.
Доценты кафедры узбекского языкознания, ф.ф.н., как наблюдатели на уроке. Тиллаева М., к.м.н. Ш. Норбоева приняла участие.