"Mardlar qo'riqlaydi vatanni" mavzusida talabalar turar joyida uchrashuv tashkil qilindi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi katta o'qituvchisi X.Bobojonova va o'qituvchi G.Xusainova O'zbek tilshunosligi kafedrasi professor-o'qituvchilari tomonidan talabalar turar joyida joriy o'quv yili davomida o'tkazilishi belgilangan tadbirlar rejasi doirasida 5-sonli TTJga tashrif buyurib, talabalar bilan adabiy uchrashuv tashkil qildilar.
Uchrashuv "14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni" munosabati bilan "Mardlar qo'riqlaydi vatanni" mavzusida o'tkazildi. Mamlakatimizning tinch-totuv hayoti va hududimiz yaxlitligida miliy armiyamizning muhim o'rni va roli, xavfsizligimizni ta'minlashdagi ahamiyati atroflicha yoritildi. Talabalik esa inson umrining eng yorqin va mas'uliyatli davri ekanligi borasida fikr-mulohazalar bayon etildi.

A meeting was organized in the student residence on the topic "Braves protect the homeland".
The events scheduled to be held during the current academic year by the senior teacher of the Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU K. Bobojonova and the professors of the Department of Uzbek Linguistics G. Khusainova within the framework of the plan, they visited TTJ No. 5 and organized a literary meeting with students.
The meeting was held in connection with "January 14 - Defender of the Fatherland Day" on the topic "Braves protect the homeland". The important place and role of our national army in the peaceful life of our country and the integrity of our territory, as well as its importance in ensuring our security, were covered in detail. Opinions were expressed that student life is the brightest and most responsible period of a person's life.