"Mardlar qo'riqlaydi vatanni" mavzusida talabalar turar joyida uchrashuv tashkil qilindi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi katta o'qituvchisi X.Bobojonova va o'qituvchi G.Xusainova O'zbek tilshunosligi kafedrasi professor-o'qituvchilari tomonidan talabalar turar joyida joriy o'quv yili davomida o'tkazilishi belgilangan tadbirlar rejasi doirasida 5-sonli TTJga tashrif buyurib, talabalar bilan adabiy uchrashuv tashkil qildilar.
Uchrashuv "14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni" munosabati bilan "Mardlar qo'riqlaydi vatanni" mavzusida o'tkazildi. Mamlakatimizning tinch-totuv hayoti va hududimiz yaxlitligida miliy armiyamizning muhim o'rni va roli, xavfsizligimizni ta'minlashdagi ahamiyati atroflicha yoritildi. Talabalik esa inson umrining eng yorqin va mas'uliyatli davri ekanligi borasida fikr-mulohazalar bayon etildi.

В студенческом общежитии была организована встреча на тему «Отважные защищают Родину».
Мероприятия, которые планируется провести в текущем учебном году старшим преподавателем кафедры узбекского языкознания факультета узбекской филологии УрГУ К.Бободжоновой и профессорами кафедры узбекского языкознания Г.Хусаиновой в рамках плана , они посетили ТТЖ №5 и организовали литературную встречу со студентами.
Встреча прошла в связи с «14 января – Днем защитника Отечества» на тему «Смелые защищают Родину». Подробно были освещены важное место и роль нашей национальной армии в мирной жизни нашей страны и целостности нашей территории, а также ее значение в обеспечении нашей безопасности. Высказывались мнения, что студенческая жизнь – самый яркий и ответственный период в жизни человека.