FAKULTET KENGASHINING NAVBATDAGI YIG'ILISHI O'ZBEK TILSHUNOSLIGI KAFEDRASI PROFESSOR-O'QITUVCHILARI E'TIROF ETILDI
Joriy yilning 30-aprel kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Kengashining 9-majlisi bo'lib o'tdi.
Kengash yig'ilishida respublikamizda yuz bergan ijtimoiy-siyosiy voqealar, mamlakatimiz miqyosida qabul qilingan me'yoriy hujjatlarning mazmun-mohiyati, ular bo'yicha fakultet jamoasi oldida turgan vazifalar bo'yicha ma'lumot berildi. Shuningdek, fakultetda olib borilayotgan ma'naviy-ma'rifiy ishlarning ahvoli, kafedralarda iqtidorli talabalar bilan olib borilayotgan ishlar, talabalarning fan olimpiadalari, tanlovlar va boshqa tadbirlardagi ishtiroki to'g'risida ma'ruzalar hamda har xil masalalar Kengash kun tartibidan joy oldi.
Kengash yakunida fakultet dekani, professor D.G'ayipov O'zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti O'.Rajabovni dotsent ilmiy unvoni bilan taqdirlab, ularga diplom topshirdi.

ПРОФЕССОРА-ПРЕПОДАВАТЕЛЯ КАФЕДРЫ УЗБЕКСКОГО ЛИНГВИСТИКИ БЫЛИ ПРИЗНАНЫ НА ОЧЕРЕДНОМ ЗАСЕДАНИИ ФАКУЛЬТЕТСКОГО СОВЕТА
30 апреля текущего года состоялось 9-е заседание Совета факультета узбекской филологии УрГУ.
На заседании совета была представлена ​​информация об общественно-политических событиях, произошедших в нашей республике, содержании нормативных документов, принятых на уровне нашей страны, а также задачах, стоящих перед коллективом факультета. Также в повестку дня Совета были включены отчеты о состоянии духовно-просветительской работы на факультете, работе с талантливыми студентами на кафедрах, участии студентов в научных олимпиадах, конкурсах и других мероприятиях, а также различные вопросы.
В завершение встречи декан факультета, профессор Д.Гайипов присвоил доценту кафедры узбекского языкознания О.Раджабову звание доцента и вручил диплом.