Turkiya davlatiga xizmat safari
Xabar berganimizdek, ayni kunlarda Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dekani Sh.Kuramboyev hamda Xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i  E.Yo'ldoshevlar bilan birga Xorazm viloyati delegatsiyasi tarkibida rasmiy tashrif bilan Turkiya davlatida xizmat safarida bo'lib turibdi.
Bugun Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev Turkiyaning hamkor Karamanog'lu Mehmetbey universitetiga tashrif buyurdi. Universitetimiz yetakchilarini Karamanog'lu Mehmetbey universiteti rektori  Prof.Dr. Mehmet Gavgali mamnuniyat ila kutib oldi. Shundan so‘ng, tomonlarning rasmiy muloqoti bo‘lib o‘tdi. Unda Urganch davlat universiteti va Karamanog'lu Mehmetbey universiteti o‘rtasidagi hamkorlik aloqalarini rivojlantirish yuzasidan takliflar bildirildi hamda 2023-2024 o‘quv yilida hamkorlikda amalga oshirilgan talabalar amaliyoti va professor-o‘qituvchilar stajirovka kurslari sarhisob qilinib, fikr almashildi. Shuningdek, kelgusida muhandislik va boshqa sohalarda akademik mobillik geografiyasini kengaytirish, qolaversa,  2024-2025 o‘quv yilida universitet professor- o‘qituvchilari uchun stajirovka va malaka oshirish kurslari, talabalar uchun amaliyotlar, qishgi va yozgi maktablarni tashkil etish bo‘yicha "Ishchi dastur" imzolandi.

Деловая поездка в Турцию
Как мы сообщали, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев вместе с деканом химико-технологического факультета Ш.Курамбаевым и заведующим отделом международного сотрудничества Э.Ёлдашевым находятся в составе делегации Хорезмской области с официальным визитом в Турции.
Сегодня ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев посетил партнерский университет Турции имени Караманоглу Мехметбея. Руководителей нашего университета с радостью принял ректор Университета Караманоглу Мехметбей, профессор, доктор Мехмед Гавгали. После этого состоялся официальный диалог между сторонами. В нем были высказаны предложения по развитию сотрудничества между Ургенчским государственным университетом и Университетом Караманоглу Мехметбея, а также были подведены итоги реализуемой в сотрудничестве в 2023-2024 учебном году практики студентов и профессорско-преподавательских стажировок, состоялся обмен мнениями. Также в дальнейшем для расширения географии академической мобильности по инженерным и другим направлениям дополнительно в 2024-2025 учебном году действует «Рабочая программа» по организации стажировок и курсов повышения квалификации преподавателей вузов, стажировок для студентов, также согласились развивать зимнюю и летнюю школы.