Qoraqalpogʻistonlik jurnalist va blogerlardan iborat delegatsiya Urganch davlat universitetida boʻlishdi
Bugun, 10-oktabr kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Yuqori Kengashi raisi matbuot kotibi Azamat Ajimuratov boshchiligidagi bir guruh qoraqalpogʻistonlik jurnalist va blogerlardan iborat delegatsiya Urganch davlat universitetida qo‘shimcha kvota asosida o‘qiyotgan talabalarga yaratilgan sharoitlarni o‘rganish maqsadida oliygohga tashrif buyurdi.
Qoraqalpog‘iston OAV vakillarini universitet rahbariyati iliq qarshi oldi hamda ular uchun Urganch davlat universiteti boʻylab press-tur tashkil etildi.
Bugungi kunda Urganch davlat universitetida uch ming nafardan ziyod qoraqalpogʻistonlik talabalar kunduzgi va sirtqi taʼlim yoʻnalishlarida tahsil olib kelmoqda. Xususan, 2024-2025-oʻquv yilida bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga  jami 1 147 nafar abituriyent, ulardan 815 nafari kunduzgi, 332 nafari sirtqi taʼlim yoʻnalishlariga qo‘shimcha qabul kvotalari asosida oʻqishga qabul qilindi.
Qoraqalpog‘istonlik OAV vakillari mazkur talabalarning holidan xabar olish, kayfiyatini oʻrganish, ular uchun oliygohda yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishish hamda ularni aholiga yetkazish maqsadida bugun Urganch davlat universiteti bilan yaqindan tanishdilar. Xususan, oʻquv binolari va laboratoriyalar, Registrator ofis faoliyati, sport kompleksi va talabalar turar joylari, kutubxonalarni  koʻzdan kechirishdi. Shuningdek, dars jarayonlarida ishtirok etib, qoraqalpog‘istonlik talabalar bilan muloqot olib borishdi.

Делегация журналистов и блогеров из Каракалпакии посетила Ургенчский государственный университет
Сегодня, 10 октября, делегация журналистов и блогеров из Каракалпакии во главе с пресс-секретарем председателя Верховного Совета Республики Каракалпакстан Азаматом Аджимуратовым посетила ВУЗ с целью изучения условий, созданных для студентов, обучающихся по дополнительной квоте в Ургенчском государственном университете.
Представителей СМИ Каракалпакии тепло встретило руководство университета, для них был организован пресс-тур по Ургенчскому государственному университету.
Сегодня в Ургенчском государственном университете обучаются более трех тысяч студентов из Каракалпакии по очной и заочной формам обучения. В частности, в 2024-2025 учебном году на обучение по направлениям бакалавриата было принято в общей сложности 1 147 абитуриентов, из них 815 на очное и 332 на заочное обучение на основе дополнительных квот приёма.
Представители СМИ Каракалпакии сегодня поближе познакомились с Ургенчским государственным университетом, чтобы получить информацию о состоянии студентов, изучить их настроение, ознакомиться с условиями, созданными для них в ВУЗе, и довести их до сведения населения результаты визита. В частности, были осмотрены учебные корпуса и лаборатории, офис регистратора, спортивный комплекс и студенческие общежития, библиотеки. Они также принимали участие в учебном процессе и общались со студентами из Каракалпакии.