Bugun, 27-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida "Yosh notiqlar" ko'rik-tanlovining final soni bo'lib o'tdi.
Tanlovda universitetning yosh iqtidor egalari ikki bosqich asosida bellashdilar.
1-shart -  "Agar men yoshlar fanlar akademiyasining prezidenti bo'lsam",  2-shart nutqiy mahoratni oshiruvchi savollar hisoblanib, ushbu shartlarni  bajarish uchun 5 daqiqa vaqt ajratildi.
Har bir notiq o‘zining mahoratini, ta’sirchan nutqini va auditoriyani jalb qilish qobiliyatini namoyish etdi. Ular belgilangan mavzularda nutq so‘zlab, mantiqiy fikrlab, aniq dalillar keltirishdi.
1-o'rin: Rahimova Dilrabo 211-o'zbek tili guruhi talabasi (4,5 mln pul yutug'i);
Ko'rik-tanlov yakunida  Filologiya va san'at fakulteti dekani, professor D.G'ayipov hamda fakultet professor-o'qituvchilari tanlov g'oliblarini va faol ishtirokchilarni munosib taqdirladi.
Mazkur tanlov talabalar o‘rtasida notiqlik san’atini rivojlantirish, ularda sahna madaniyatini shakllantirish hamda o‘z fikrini ravon va asosli ifodalash qobiliyatini oshirishga xizmat qiladi.

Состоялся финальный номер конкурса “Молодые ораторы”
Сегодня, 27 февраля, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни прошел итоговый конкурс «Молодые ораторы».
В конкурсе участвовали молодые таланты университета, которые соревновались в двух этапах.
Условие 1 – "Если бы я был президентом молодежной академии наук", условием 2 рассматривались вопросы для улучшения разговорных навыков, на выполнение этих условий отводилось 5 минут.
Каждый оратор продемонстрировал свои навыки, убедительное выступление и способность захватить внимание аудитории. Они произнесли речь на заданные темы, логично рассуждая и приводя аргументы.
1 место: Рахимова Дилрабо, студентка 211-й группы узбекского языка (4,5 миллиона призовых);
3 место: Рузметова Захро, студентка 222-й группы узбекского языка.
По окончании конкурса декан факультета филологии и искусств, профессор Д.Гайипов, а также преподаватели факультета наградили победителей и активных участников конкурса.
Этот конкурс способствует развитию ораторского мастерства среди студентов, формированию сценической культуры и улучшению способности четко и обоснованно выражать свои мысли.