Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakultetida “Ma’rifat darsi” mashg‘uloti tashkil etildi
Xabaringiz bor,  Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida oliygoh rahbar xodimlari tomonidan “Ma’rifat darsi” mashg‘ulotlari olib borilmoqda. Bugun navbatdagi mashg’ulot Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti talaba-yoshlari ishtirokida tashkil etildi.
Tashkil etilgan mashg’ulot davomida Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti dekani, prof. I.Abdullayev tomonidan talabalarga yurtimizda iqtisodiy, ijtimoiy-siyosiy sohalarda amalga oshirilayotgan islohotlar to’g’risida ma’lumotlar berildi.
Ta’kidlash joizki, bu kabi mashg’ulotlar yoshlarda vatanparvarlik hissini oshirish, atrofimizda sodir bo’layotgan voqealardan xabardor qilish hamda mamlakatimizda olib borilayotgan islohotlarga daxldorlik hissini shakllantirishdan iborat.

The Faculty of Social and Economic Sciences organized a “Lesson of Enlightenment”
As you know, the “Lesson of Enlightenment” is being conducted by the university’s management staff at the Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni. Today, the next session was organized with the participation of students and youngsters of the Faculty of Social and Economic Sciences.
During the organized session, the Dean of the Faculty of Social and Economic Sciences, Prof. I. Abdullayev, provided students with information about the reforms being implemented in the economic, socio-political spheres in our country.
It is worth noting that such sessions are aimed at increasing the sense of patriotism among young people, informing them about the events taking place around us, and forming a sense of involvement in the reforms being carried out in our country.