“Talabalar bahori - 2025” universitet bosqichi bo'lib o'tdi
Bugun, 24-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida “Talabalar bahori” haftaligi doirasida sportning futbol, shaxmat, stol tennis, street workout, voleybol, armrestling turlari bo’yicha musobaqalar bo’lib o’tdi.
Musobaqalar oldidan ochilish marosimi o'tkazildi. Unda oliygoh rektori v.v.b. Sardor Xodjaniyazov kirish so’z bilan ishtirok qilib, haftalikning yoshlar o’quv faoliyatidagi ahamiyati haqida to’xtaldi hamda barcha ishtirokchilarga muvaffaqiyat tiladi.
Musobaqalardan asosiy maqsad yoshlar o‘rtasida jismoniy tarbiya va ommaviy sportni rivojlantirish orqali ularni jismoniy hamda intellektual jihatdan kamol toptirish, jismoniy qobiliyatini, harakat faolligini takomillashtirish, mehnatga layoqatini oshirishga yordam berishdan iboratdir.

Состоялся университетский этап “Студенческая весна – 2025”
Сегодня, 24 марта, в рамках недели "Студенческая весна" в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни прошли соревнования по таким видам спорта, как футбол, шахматы, настольный теннис, стрит-воркаут, волейбол и армрестлинг.
Перед соревнованиями состоялась церемония открытия. На ней ректор университета в.и.о. Сардор Ходжаниязов выступил с вступительным словом, в котором остановился на значении недели для учебной деятельности молодежи и пожелал всем участникам успехов.
Основная цель соревнований заключается в развитии физического воспитания и массового спорта среди молодежи, а также в их физическом и интеллектуальном совершенствовании, улучшении физической подготовки, активности движений и повышении трудоспособности.