"27-iyun – Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni" munosabati bilan universitet Axborot xizmati bo’limi jamoasi taqdirlandi
Bugun "27-iyun – Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni" munosabati bilan Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida amalga oshirilayotgan keng ko'lamli islohotlar jarayonlarini Respublika miqyosida sifatli yoritishda, universitetning ijtimoiy va ilmiy jozibadorligini oshirishda, tezkor va aniq axborot tarqatishda hamda talabalar, professor-o'qituvchilar va keng jamoatchilik orasida universitetga bo'lgan ishonch va hurmatni yanada oshirishdagi fidokorona xizmatlari uchun Axborot xizmati bo'limi xodimlari Tashakkurnoma hamda moddiy rag'batlantirish bilan taqdirlandi.
Tashkil etilgan bugungi uchrashuvda Urganch davlat universiteti rektori v.v.b S.Xodjaniyazov boshchiligida universitet rahbariyati matbuot va ommaviy axborot vositalarining ahamiyati va bugungi kundagi o’rni haqida to’xtalib, Urganch davlat universiteti Axborot xizmati bo’limining samarali faoliyatini e’tirof etishdi hamda samimiy tabriklashdi.

В честь “27 июня – Дня работников печати и средств массовой информации” состоялось награждение сотрудников информационного отдела университета
Сегодня, в честь “27 июня — Дня работников прессы и средств массовой информации”, сотрудники отдела информационного обслуживания Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруний были награждены благодарственными письмами и материальными поощрениями за самоотверженную работу по качественному освещению масштабных реформ, проводимых в университете на республиканском уровне, за повышение социальной и научной привлекательности университета, оперативное и точное распространение информации, а также за укрепление доверия и уважения к университету среди студентов, преподавателей и широкой общественности.
На сегодняшней встрече под руководством исполняющего обязанности ректора Ургенчского государственного университета С. Ходжаниязова руководство университета остановилось на значении и роли прессы и средств массовой информации в современном мире, а также отметило эффективную работу отдела информационного обслуживания Ургенчского государственного университета и сердечно поздравило коллектив.